Mikä paikka on ollut Kelvänsaari?

Huomasin myynti-ilmoituksesta tuollaisen paikan olevan olemassa. Oletan, että nuo rakennukset on sinne jostain siiretty, lienkö oikeassa?

https://www.google.fi/?gfe_rd=cr&ei=KSp9V8b9MO-2ygXi24fQCQ&gws_rd=ssl#q=kelvänsaari
5915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nostan ylöspäin, koska minuakin kiinnostaa. Komialta näyttää paikka.

Äänestä
  • Kiitos. En huomannut tuota. Rakennukset eivät tuosta ratkenneet.

    Äänestä

Ei Kelvänsaari ole mihinkään kadonnut. Samassa paikassa on edelleenkin.

Äänestä

Kelvänsaareen on vedetty sähkötkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä.ykä kirjoitti:

Huomasin myynti-ilmoituksesta tuollaisen paikan olevan olemassa. Oletan, että nuo rakennukset on sinne jostain siiretty, lienkö oikeassa?

https://www.google.fi/?gfe_rd=cr&ei=KSp9V8b9MO-2ygXi24fQCQ&gws_rd=ssl#q=kelvänsaari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu