Onko kokemuksia? Tietoa? Työilmapiiri? Vaihtuvuus työntekijöissä?
Anjalankosken Terästyö työpaikkana?
14
1508
Vastaukset
- Tiedän
Täys huijari koko firma. Hakevat jatkuvasti työntekijöitä, se kertoo jo jotain. Koeajan saatat olla töissä, sitten tulee lopputili viimeistään.
- Stora_Enso
pienipalkkaisia luusereita taitaaa olla koko sakki tuola
- kattokaapeilii
Ootte vaan niin paskoja työntekijöitä mut vaaditte liikaa palkkaa
- UPM-Mersumies
Kuinka monella on BMW?
- PerttiPyykkinen
Paperimies saa pillua. Sama vaikka alla ois Kia!
- Jonnewep
Kuullu huhua että työntekijällä ois v8 bmw ja huulivanteet ja 400hp
- kokemusta_on
tuollainen on ns pillu-magneetti
- teiden_kuningas
Esimerkkiä: 1300hp GT-R vastaan 1000hp Mustang,
https://www.youtube.com/watch?v=_1p0OD4sq_c
- VolvoXC70
Ahtaaja 80 000 eur/vuosi
Paperimies 75 000 eur/vuosi- VolvoAmazon
kuinka monta ahtaajaa ja paperimiestä anjalankosken terästyö työllistää?
- totuus22
vain ahtaajilla varaa kalleimpiiin bmw merkkeihin
- AhtariArtoV8
Veit sanat suustani ! T bemmimies 570hp v8
- Föhr
Multa veit munat suusta
- MadeInSippola
Joko on Jari Aho J-konsultit löytänyt uudet työntekijät? Aikaisemmissa työpaikkailmoituksissa tehtiin selväksi ettei ole aikaa vastata kyselyihin, joten hyvä että rekrytointi on ulkoistettu. Onhan se hyvä kun työntekijät vaihtuvat niin tiuhaan, ni ei mene aikaa tällaiseen turhaan rekrytointiin. Kyllä konsultti takuutyönä löytää hyvät tekijät hyvään työpaikkaan, joka ei ole 10 vuoden aikana onnistunut sellaisia löytämään. Seuraavaksi voikin syyttää konsulttia eikä vain työntekijöitä. Rahat konsultoinnista saa tietenkin takaisin kun ei taaskaan onnistunut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070