Kannattaisiko perustaa kaikille sotiville ja agressiivisille maille ihkaoma pölkky ja ilmoittaa heille virallisesti, että sodat onpi nyt loppu ja elo tästä eteenpäin silkkaa ystävyyttä? Se olisi nimittäin maailmanrauha. Eikö kannattaisi ainakin kokeilla, jos rauha ja ystävyys on pelkällä yksipuolisella pölkyllä hoidettu?
Ystävyys ja rauha-pölkky
pölkytirallaa
490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Liikuttaa syvästi jo ajatuskin. Pieni ja viaton rauhan pölkky saa rauhan ja ystävyyden meidän kaikkien sydämiin.
Kannattaisiko Lieksan profiloitua ystävyys&rauha pölkyn kaupungiksi?
Amerikka on se pölkky/pää!Sotii leikki dollarinsa turvaamiseksi joka paikassa tai laittaa muut sotimaan heidän etujensa vuoksi,viimeksi syyllistyi vallanvaihtoon Ukrainassa.Pyrki samaan myös Syyriassa mutta Venäjä ja Kiina laittoi siihen pisteen.Suomen kumppani kuulemma Stubbin mukaan.
Pitäiskö jenkeillekin uittaa ihka oma pölkky? Pölkyllä on valtava voima ja antaa tekemistä ihmisille. Lisäbonuksena liikuttavia saattueita.