On tää Junttila äveriäs kulmakunta kun festaritkin järjestetään veronmaksajien rahoilla virkamiestyönä. Muualla ne järkkää yrittäjä ja niitä ohjaa markkinatalous. Mutta meillä on varaa brändätä ja sitten ootellaan syyslomalaisia parin egen uimalipun ostoon. Haloo johto, missä järki??!!
Nivalan taikaa
Junttilyyli
342449
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Jep.eikä ilmasia esiintyjiä. Persnettoa tulee. Otappa tuiskulan vetäjä kilpailuvirastoon yhteyttä ja vie käräjille
Mee "lyylikin" svengaamaan näille "veronmaksajien" rahoilla järjestetyille festareille, niin herkiää vituttamasta. Mahtavaa, että kaupunki panostaa asukkaiden viihtyvyyteen tällakin tavalla! Leipää ja sirkushuveja on tarvittu aina.
Kaupunki panostaa asukkaiden viihtyvyyteen? Sais keskustan alueelle ensin edes yörauhan, sitten vois miettiä leipää ja sirkushuveja.
ja mitkähän juhlat on kyseessä?
Me veronmaksajat järkätään Uikon taikaa
Lyylihän taisi osua oikeaan ja arkaan asiaan. Nivalassa on sitten junttikansaa. Todellakaan ko festareita ei pidä kunnan (sori, kaupungin) järjestää vaan sirkushuveja tuottaa jokin muu taho ja kaupungilla ihan jotku muut peeustehtävät.
Totta.
Helekattiako kuuluu veronmaksajien maksaa nivalabileet ja maksaa sikakalliiden esiintyjien palkkiot 😈 n.satatonnia . Kyllä taas junttiurpot johtaa Nivalaa. Ei kaupunki SAA tälläistä liiketoimintaa harjoittaa. Ei muutaku ku kilpailuvirastoon valitus . Mitä sivukylän eläkemuori tästä hyötyy tai lapsiperheen vanhemmat. 😞 €€? Mitä ihme touhua .
Nivalan kaupunki yltäpäältä velkainen . Harmi että kaupungin johtoa vedätetään näin rankasti . Uikko jhalli 😇 vuosikulut olis kiva tietää . Pienen porukan huvit maksaa kaikki nivalaiset . Vauvasta vaariin👵👊🙍...👇👊
Eikös tuonne saa lipun ostaa ja tulla kuka vaan? Niin ja eihän vauvat ja vaarit mitään maksa, me OIKEAT veronmaksajathan ne nekin elätetään.
Jep, ja kaupungin liikuntasihteeri kehuu golfkentällä pelin jälkeisellä oluella miten mukava on työaikana pelailla..
Yhtiön hallitus 2.5.2013 alkaen:
Jukka Turunen
Hilkka Suni
Juha Maijala
Eine Hosio
Eero Raudaskoski
Satu Pirnes
Eero Erkkilä
Minkä yhtiön .
Jaa persulit mukana tässä . Eläkemuorit * vaarit . Opiskelijat , köyhä yksinhuoltaja .. Ym. Maksaa nämä bileet muutamalle sadalle .. Eikä vissinä voi kaupungin nimissä tällästä duunata . Pulaoopperasta tuli jo takkiin ihan tarpeeksi .
Piiripienipyörii
Nivalan Liikunatkeskus OY (= Uikko)
Järkätäänkö tämä myös tulevana kesänä?
Lisää tälläistä toimintaa saadaan näkyvyyttä. Nyt on oikea meininki Uikossa.
Kyllä siinä on tarjontaa jokaiselle jos itse jäät kotiin murjottaan ole sitten siellä.
Itse olen 62v kyllä käyn katsomassa ja voimpa pyörähtääkkin lattialla..
Uikossa on hienot ja siistit tilat, ennenkaikkea ei vaaraa homeesta tai muusta vastaavasta terveyshaitasta.. Lisää karkeloita saadaan virikkeitä ja säpinää tännekkin, kaksikertaa kuukaudessa sopivamäärä..Uikossa hienot tilat lisää toimintaa ja äksöniä kyllä talouskin pysyy kunnossa..
Tanssitko ja juotko minun maksamillani verorahoilla.
Göös älä lausuväräätodistusta lähimmäisestäsi,ilmoitan sinulle etten juo .
Trollaus paistaa tässäkin ketjussa kun faktatloppuu niin ......
Nivalan Liikuntakeskus Oy toimii liikeperiatteella siis samoin kuin toinen yritys joka järjestää viihdetoimintaa..
Kunnan veronmaksajathan tätä uikkotouhua pyörittää . Onko nivalaiset todellakin ihan urpoja
Pyörittääkö yka sievi ym. Naapurit . Tälläsiä taikoja verorahoilla . Pikkuporukalle kännijuhlia. Vai että pro urheilu . Voi voi.
Ette kai te ny tosissanne oo? Että Juha Tapion ja Sillanpään keikkapalkkiot maksaa kuntalaiset? Lipputuloilla sitä ei varmaankaan tehty... sen verran halvat liput oli. Ja samaan aikaan dementikot jonottavat pääsyä hoitopaikkaan....
Niinpä juuri . Pikkupiirille huvia kaikkien varoilla . Ja homekouluissa/p.kodeissa lapsoset
Ahaa... alkaa pikku hiljaa selvitä, kuka tätä kielteistä kirjoittelua provosoi! Juurihan lehdessä annettiin tieto, että hyvin ovat Uikon järjestämät tilaisuudet kannattaneet ja voittoakin on jäänyt veronmaksajien hyväksi. Ei vaan näy edes lukutaitoa olevan näillä eräillä kirjoittajilla tai tahallaan provosoidaan väärää tietoa. Tilaisuudet ovat olleet kaikille avoimia, kunhan lipun ostaa, mutta eihän se "sossu" taida sitä sentään maksaa.
Uikko pyörittää taikaa lähes yhden talkoojoukkueen vanhemmilla. Jääkiekkoilijoiden suosimista - jospa ensi vuonna kökässä nähtäisiin vaikka pesä ja jalkapalloilijat. Nuoria töihin löytyisi muualtakin kuin toimitusjohtajan ja työntekijöiden omista perheistä. Nyt pyörii hyvin pieni piiri.
Just näin on marjat !.,/ ja mansikat. Nyt tietysti eläkeläisille 50€ voittorahoista. Se on varma kuin tauti
Voiskohan ne uikon taikaa mainokset jo hävittää teiden varsilta... Hyvää mainosta nivalaan ku melkee kuukauden vanhoja mainoksia lojuu teitten varsilla.
Jep.sillanpään pärstä vex joka tienvarresta . Polosta touhua. Uikon tai ... Pask....
Nivala on sisäänlämpiävä paikka.Nivalaan on perustettava RKP:n paikallisyhdistys,niin saadaan paikalleen jämähtänyt kepupolitiikka liikkeelle.Keskustapolitiikan takia Nivala jää Ylivieskan varjoon.RKP EHDOKASLISTA kerättävä 2017 kunnallisvaaleihin,niin saadaan muutosta Nivalaan.
Järki
Onneksi kaikilla on mahdollisuus mennä näille festareille. Toki lestaadiokaisilla ei ehkä jos vaan ovat kovin vanhoollisia. Sen takiahan veroja maksellaan, että niille saadaan vastiketta. Ja tämä on juuri sitä parasta vastiketta. Lisää vaan tapahtumia, ympäri vuoden.
Joo maksetaan veroja että vastikkeeksi järjestetään tapahtuma, johon pitää ostaa vielä saakelin kalliit liput ja tapahtumien tappiollisuuskin jää veronmaksajien kontolle.
Nivalan nais uimarit nuoret tytöt valmennus jättää takapuolensa pesemättä kun pakolla kotia haetaan kaatumaan, . 2022.
Ei ne enköön pesseet.