Markus on ihana

Siinäpä se asia jo tulikin.
9252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kiitos :)
Mutta nyt mietityttää tuo kaikesta huolimatta silti.
Mulla on kyllä hyvä kyky toheltaa ja olla tyly ihan vahingossa tai olla huomaamatta itsestäänselviä asioita.
Jos olen jotenkin loukannut, niin en tarkoituksella.

Äänestä

No kieltämättä joskus olisi ihan kiva, jos tämä kyseinen Markus havahtuisi hetkeksi ajattelemaan, kuinka paljon huolta, surua, epätietoisuutta jne. ihanuudellaan ja ihanuudestaan huolimatta myös ehti aiheuttaa.

Mutta olen tottunut kestämään kaikenlaista, joten kaikkea lisäähän niskaanihan voi toki aina kaataa. Ilman, että kukaan tulee koskaan ajatelleeksi yhtään mitään asiaa mun näkökulmasta.

Ja eipä sillä toisaalta enää väliäkään. Kummallakin omat elämänsä ja tiensä.

Ihania hetkiä sain kokea ja paljon hyvää elämääni toi hän. Toisaalta joskus mietin, että olisi voinut jäädä välistäkin tämä.

Silti, kaikesta huolimatta, ihana ihminen hän on, ja toivon hänelle pelkkää hyvää ja onnellisia hetkiä elämäänsä.

Äänestä

Minäkin joskus kaipailin erästä Markusta..oli niin ihanan oloinen mies.

Voi kun olisin tutustunut häneen paremmin silloin kun vielä olin hänen kanssa tekemisissä. Sitten häntä en ole kunnolla nähnyt kuin vilaukselta jossain kaukaa.

Jäin kaipaamaan kovastikkin koska sellaisia miehiä tapaa niin harvoin. Joskus mietin mitä hänelle kuuluu, mutta kun aikaa kulunut niin tuskin hän minua enää ajattelisi tai edes tuntisi.
Kaipa sitä pitäisi osata kertoa tunteistaan tai ainakin osata ilmaista miten toista arvostaa ja tutustua toiseen ennen kuin toinen häviää omasta elämästä.

tulin nyt hieman surulliseksi omasta viestistäni ja siitä etten tehnyt mitään asialle silloin...

Äänestä

" olen tottunut kestämään kaikenlaista, joten kaikkea lisäähän niskaanihan voi toki aina kaataa. Ilman, että kukaan tulee koskaan ajatelleeksi yhtään mitään asiaa mun näkökulmasta."

Ohoh, katkeraa itsesääliä.

Äänestä

Minäkin tunnen yhden ihanan Markuksen! Mutta hänellä on tyttöystävä, joten se siitä siltä osin.

Äänestä

Sitten pitäisi vielä tietää, kuka Markus. Niitä kun on maailmassa muutama...

Äänestä
  • Markus pohjoisesta...

    Äänestä

Yksi Markus ilmoittautuu, mitä haluatte minusta?

Äänestä

Markus, senkin hottis

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KaikestaHuolimattaSilti kirjoitti:

Siinäpä se asia jo tulikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu