Vain Finnairilla tämäkin on mahdollista...

onsas

7

263

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luitkoedesjuttua

      Miten niin vai Finnairilla? Luitko edes juttua?

      "Kauppa vahvistuu siinä vaiheessa, kun lippu kirjoitetaan. Mikäli myyntitilanteessa sattunut virhe huomataan kohtuullisessa ajassa, Finnair ottaa asiakkaaseen yhteyttä ja tarvittaessa myy uuden lipun, yhtiön viestinnästä vastataan.

      Puhelinpalvelussa kauppa ei siis synny vielä luottokorttitiedot annettaessa, kuten yleisesti katsotaan tapahtuvan verkkokaupoissa.

      Finnair pahoittelee tapausta, mutta muistuttaa, että tilanteessa molemmilla osapuolilla oli vielä mahdollisuus perua kauppa."

      • Haloohaloo

        Mistä tiedät, että tämä ei olisi mahdollista muilla yhtiöillä?


    • onsas

      Tiedän koska olen lentänyt kaikilla maailman lentoyhtiöillä.

    • Haloohaloo

      Ookoo, olet sitten matkustellut paljon. Olen kateellinen.

      • surkeudenhuippuko

        kannattaa matkustaa pelkästään Norskilla.......


      • Nekäytöstavat

        Haloohaloolle klo 18:40: Moukkamaista käyttää samaa nimimerkkiä, jota ketjussa on jo käytetty.


    • Näinhän-se-on

      Niin, koska millään muulla lentoyhtiöllä ei yksikään asiakapalvelija koskaan lähde lomalle niin että pitäisi ottaa kesäsijaisia. Kukaan ei myöskään koskaan lähde eiäkkeelle niin että pitäisi palkata uutta henkilökuntaa joka ei tiedä aivan kaikkea mahdollista heti ensimmäisestä päivästä alkaen.

      itse asiassa millään muulla lentoyhtiöllä ei edes ole ihmisiä töissä, vaan pelkkiä robotteja jotka eivät koskaan tee minkäänlaisia virheitä.

      Surkea Finnair joka vielä luottaa ihmistyövoimaan ja silloin voi käydä niin että noin yhdessä palvelutapahtumassa tuhannesta virkailija tekee virheen koska ei tiedä tai muista jotain asiaa.

      Silloin pientä elämää elävät pienet nillittäjät vasta riemastuvat ja ottavat yhteyttä sanomalehteen valittaakseen kovaan kohtaloaan. Muut, vielä pienemmät ja surkeammat nillittäjät sitten lukevat näitä juttuja ja postaavat heti keskustelupalstalle kaiken mahdollisen löytämänsä vähänkin negatiivisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1604
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      97
      1143
    3. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      15
      1070
    4. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      30
      1050
    5. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      997
    6. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      30
      923
    7. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      914
    8. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      55
      849
    9. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      130
      831
    10. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      30
      818
    11. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      187
      776
    12. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      727
    13. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    14. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      48
      668
    15. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      13
      627
    16. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      597
    17. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      86
      580
    18. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      578
    19. Miksi et voi avata...

      Meidän yhteyttä?
      Ikävä
      41
      530
    20. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      517
    Aihe