Meidän toinen koira on ollut pennusta lähtien nirso. Kun se tuli meille, se ryntäsi heti ensimmäiseksi kissan kupille, ja sen jälkeen kaikki koiranruoka on ollut enemmän tai vähemmän nounou. Ongelmaa pahentaa se, että toinen koira on ylipainoon taipuvainen ja meinaa syödä nirsoilijankin ruuat, jos ei kovasti vahdita.Aamulla ei maistu nykyisin enää ollenkaan, iltapäivällä syö paremmin.
Mummo oli ostanut näille vahingossa pikkukoirien ruokaa, ja yllättäen se maistui. Voiskohan toiselle koiralle syöttää sitä, vai mitä eroa niissä ylipäätään on?
Aamupala ei maistu
Qra
1
172
Vastaukset
- Namskiskis
Pikku koirien ruuassa on usein enemmän energiaa verrattuna isojen ruokaa. Muutoin ei muuta eroa kuin isommat syöttömäärät vain kookkaammalle.
Isot tykkää esim. Brit caren sarjan ruuista ja Pure Naturalista höystetynä jauhelihalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323017Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121263Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411218- 721126
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3001121Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211015Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8883