Kumman Hennan näistä ottaisit?

11205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mitä jos "ottaisit" lääkkeesi?

Äänestä
  • noita riittää anna mellastaa

    Äänestä

  • Kun on tyhmä, niin ei tajua miksi ne lainausmerkit on siinä. Varmasti hauskaa silloin.

    Äänestä

  • Tavalliset lainausmerkit ovat niin sanottuja kokolainausmerkkejä eli ... Tämä ei tosin ole virallisten suomalaisten suositusten mukaista,

    Äänestä

No jos siellä saaressa loppuis ruoka kesken niin kyllä tossa 1. vaihtoehdossa ois enemmän pekonia. ;))

1Äänestä

Eka on sympaattisempi ja kivemman oloinen kuin toka.

Äänestä

Jos olisi pakko valita niin eka. Lihavat on lepposia:)

Äänestä

Kalinaisen. Siinä mimmissä on inhimillisyyttä ja rehellisyyttä, pyrkimystä suuntiin, jotka mä katon oikeammiksi ja arvostettavammiksi kuin Peltosen ihanteet. Ehottomasti olis Kalinainen. Jos olis tarjolla, pelastautumiskumppaniksi, vain Peltonen, mä kieltäytyisin pelastumasta.

Äänestä

"Kun olen saanut painoa tässä muutaman vuoden aikana on kaikkien mielestä ollut asiallista huomauttaa ”oletko raskaana”, ”mitä sulle on tapahtunut”, ”nyt lenkille”, ”miten oot noin turvonnut”, ”aiotko laihduttaa”? Ja sitten kun oon laihtunut pari kiloa niin joku läväyttää. ”Huh, ootpas sä laihtunut, sä näytitkin sillon ihan norsulta” !!!!!! Joo kitos. Ei tunnu missään. Mulle voi puhua mitä vaan. Olen kone! Mulla ei ole tunteita. Olenhan julkisuuden henkilö.

Nyt jos eikun KUN saan painoni pudotettua ja musta tulee villikissa, niin miten mun pitäis suhtautua niihin ihmisiin ketkä mua arvosteli silloin? SE on jännä, että kun ulkonäkö muuttuu niin muuttuu käytös. Läskeille ollaan töykeitä eikä niille anneta huomiota tai kuunnella samalla tavalla. Katsotaan kulmien alta. Mutta jos sulla on tissitoppi päällä ja puhut puutaheinää niin kaikki on samaa mieltä ja ystäviä! Morjens! Miks tää maailma on näin yksinkertanen?" - Henna Kalinainen

Äänestä

Se on kyllä helvetin ihmeellistä, että kaiken maailman riippuvuuksista kärsivät vatipäät olettaa olevansa oikeutettuja katsomaan ruokariippuvaisia ylhäältä alaspäin. Joku psykiatrilla laukkaava materialisti, shoppailutautinen, narsistinen huomioriippuvainen psyyken-/unilääkenisti-seksiaddikti, jolle on maailman tärkeintä että muut kehuvat ja kadehtivat, kehtaa lausua yksinäisyyteensä lohtusyövästä arasta, ajattelevasta ihmisestä että:"Vitun naurettava läski".

Oi aikoja, oi tapoja..Eipä voi muuta sanoa..

Hauku sitten, kun olet itse riippuvuuksista vapaa.

Henna K. on tyyppi, josta mä olen tykännyt aina.

Äänestä

JOS tänne palstalle on eksynyt oikea Henna K niin hälle tiedoksi: Palstalla on jo vuosia mellastanut säälittävä mielisairas ukkeli joka vuoroin haukkuu ja kehuu ihmisiä. Jopa samassa ketjussa voi olla useampi vastaus ukolta usealla eri nimimerkillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiukkakysymys kirjoitti:

jos toinen näistä pitäisi valita autiolle saarelle mukaan. Mieti tarkkaan ja perustele.

http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/kalinainen2_0.jpg

https://www.stara.fi/wp-content/uploads/2013/01/hennapeltonen05012013-398x530.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu