Bull Mentula, apina vai ihminen

Hän ei näytä lainkaan ihmiseltä vaan enemmänkin joltain neandertalinihmisen ja apinan risteytymältä. Kiesus että voi olla ruman ja hölmön näköinen, ja kun niitä ohjelmia on joskus katsonut niin hengitysvaikeuksiakin tuntuu olevan, tuskin pitkäikäinen tyyppi.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001216231.html
13390
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Lihasmassaa onpi kyllä liiotellusti, mutta kasvoilta vanhan merikarhun näköinen. Näyttää ihan mun lapsuudentuttavan isältä :). Persoonallisen näköinen on ja varmaan luonteeltaankin?

Äänestä

Tässä ehkä syy Bullin huonoon kuntoon kehonrakennuslavoilla?
https://www.google.fi/search?q=gh gut&rlz=1C1ASUT_fiFI580FI580&oq=gh gut&aqs=chrome..69i57j0l5.2451j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=gh gut&lr=lang_fi

Äänestä

Minua ihmetytti kun oli ihan loppu heti ja puuskutti kävelystä. Miten voi olla niin huono aerobinen kunto. Ja se naama... Ei ollut sen näköinen naama nuorena. Joten onko steroidit kasvattaneet nenän ym. Niin ne yleensä valitettavasti tekevät.

Äänestä
  • Näillä salijätkillä ei ole sitä aitoa voimaa eikä kuntoa. Miten tuollainen jäykkä ylipaisinut niskaton kanto kykenisi tekemään vaikkapa ruumiillista työtä, ei mitenkään. Liikkuvuus rajoittunut kuin invalidilla. Katsokaa miehiä jotka ovat työllä ansainneet voimansa, ei heillä tuollaisia lihaksia ole vaan ovat jänteviä ja hoikkia ja siellä lentelee 50 kilon lannoitusäkit hengästymättä.

    Äänestä

  • SalijätkäVSmies kirjoitti:

    Näillä salijätkillä ei ole sitä aitoa voimaa eikä kuntoa. Miten tuollainen jäykkä ylipaisinut niskaton kanto kykenisi tekemään vaikkapa ruumiillista työtä, ei mitenkään. Liikkuvuus rajoittunut kuin invalidilla. Katsokaa miehiä jotka ovat työllä ansainneet voimansa, ei heillä tuollaisia lihaksia ole vaan ovat jänteviä ja hoikkia ja siellä lentelee 50 kilon lannoitusäkit hengästymättä.

    Omaan silmään juuri ne ruumiillisella työllä voimansa ansainneet näyttävät myös todella kiihottavilta. Tykkään juuri nimen omaan hoikkuudesta ja jäntevyydestä miehissä. Mentula näyttää lähinnä nololta ja karmealta. En koskisi pitkällä tikullakaan.

    Äänestä

Lyhyt, painoa 135 kiloa, autol saliil, autol saliilt pois....

Äänestä

Mikä on Iltasanomien motiivi pitää Bull Mentulaa otsikoissa?

Äänestä
  • Tätä olen miettinyt. Kokoomusmedia Ilta-Sanomilla on kai jokin diili Mentulan kanssa, kuten Natolobbaajienkin jatkuvan Venäjäpelon- ja vihan lietsonnassa. Ilta-Sanomat myös tehokkaasti estävät ei-haluamiensa komenttien läpimenon keskusteluun, vain muutama toimituksen kantaa rikkova sallitaan näön vuoksi. Joskus keskusteluista saatetaan poistaa useita kommentteja, jotka kaikki edustivat tiettyä kantaa, eivät toimituksen. Huomasin tämän kun 2 viikkoa olin sairaslomalla ja kulutin aikaa paljon mm. Ilta-Sanomien sivuilla.

    Äänestä

  • IShaisee kirjoitti:

    Tätä olen miettinyt. Kokoomusmedia Ilta-Sanomilla on kai jokin diili Mentulan kanssa, kuten Natolobbaajienkin jatkuvan Venäjäpelon- ja vihan lietsonnassa. Ilta-Sanomat myös tehokkaasti estävät ei-haluamiensa komenttien läpimenon keskusteluun, vain muutama toimituksen kantaa rikkova sallitaan näön vuoksi. Joskus keskusteluista saatetaan poistaa useita kommentteja, jotka kaikki edustivat tiettyä kantaa, eivät toimituksen. Huomasin tämän kun 2 viikkoa olin sairaslomalla ja kulutin aikaa paljon mm. Ilta-Sanomien sivuilla.

    Ihmettelen samaa. Saako Kokoomusmedia jotain osinkoja Fitfarmista? Muuten tuota Mentulan ja Jutan väkisin tehtyä julkisuutta ei voi ymmärtää. Esimerkiks Hesariin jos laittaa kritiikkiä Fitfarmista niin sitä ei julkaista.

    Äänestä

Kasvuhormoni on leventänyt mm hampaiden välit kun leukaluu on venynyt, ei se kaurapuurolla tapahdu ja tämä hormonihiiri sitten vielä jakelee neuvoja dieettaajille, shame on you Jutta! Petteri Jussilakin pitäisi tätä kuviota paksuna

Äänestä
  • Sehän tässä on perverssiä, että tollanen itseään myrkyttävä hormoninauta esiintyy julkisuudessa jonkinlaisena terveen elämän keulakuvana. Täysin sairasta.

    Äänestä

  • Steroidinarkomaani terveen elämän keulakuvana. Todellakin täysin sairasta.

    Äänestä

Pelottava muutos tuon miehen naamassa. Katsokaa muinaisia kuvia kun on parikymppinen ja vertaapa tähän päivään. On kuin eri ihminen. Norminaamasta on tullut gorillan naama. Nenä on levinnyt kolminkertaiseksi, kasvojen suhteet menneet aivan pieleen... steroidit tätä tekevät ainakin. Koko ajan hengittää hirveän huonon oloisesti. Mahtaako voida koskaan saada esim. lapsia, vai ovatko jonkinlaiset aineet vieneet sen kokonaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katsokaanaurakaa kirjoitti:

Hän ei näytä lainkaan ihmiseltä vaan enemmänkin joltain neandertalinihmisen ja apinan risteytymältä. Kiesus että voi olla ruman ja hölmön näköinen, ja kun niitä ohjelmia on joskus katsonut niin hengitysvaikeuksiakin tuntuu olevan, tuskin pitkäikäinen tyyppi.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001216231.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu