Stefu ryyppää Hangossa

Näyttää kyllä ryyppäävän ja mekkaloivan veneellään, siellä on paljon muitakin, Martinaa ei näy... on mimmejäkin.... Onko tämä siis se Martinan mainostama "perhelomailu heinäkuun ajan Hangossa"?
231775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Suloinen exäkin saapunut ulkomailta Suomeen....

Äänestä

Martinan mainostamilla perhelomilla on aina yhden tyttären lisäksi Stefanin (ryyppy)kaverit mukana.

Äänestä

Martina on kipeä. Mut ei hän muutenkaan ois päässyt veneelle. Just tuli Stefan kavereiden kanssa Norjasta. Stefanille kaverit ovat tärkeämpiä kun Martina. Eipä ihme että Martina kaipaa lomalle.... Siellä saa sentään nukkua miehensä vieressä, vaikkakin familytimen täyttää myös kaverit.
Hehkutti sitä tennistäkin ninja kuinka tennishameessa pakataan mukaan. Kerran pelasi siellä Espanjassa.

Äänestä

pistä kuva kun liikemies ryyppää on se kamerakänny keksity ,on se kumma kun nuori mies vetää perseet ollalle niin pikku-neitikin oppii ,siinä sivussa kun aikuisten hauskaa pidetään ja mara se polkee ylämäkeä että kunto kestää sitten suurempiin mäkiin ja koitoksiin.

Äänestä
  • Ja mitä korkeammalle ja kovemmin POLKEE sen lujempi ja syvempi on pudotus...

    Äänestä

Mara voi olla myös feikkisairas, kun ei pääse mukaan bileisiin?
Tai sit alkaa terveys pettämään tuon holtittoman treenin ja juopottelun seurauksena. Muuttojutut myös mielenkiintoisia, mikähän mahtaa olla totuus niistä. Olisko " tilapäisasunto" vain Maralle ja tytöille ja Stefu liukenee muualle. Missähän tilaoäisasunto on?

Äänestä
  • Persaukisten on pysyttävä kuivalla maalla ilman huvituksia koneen ääressä.

    Äänestä

  • Kuten Railin,

    Äänestä

  • pa-ada kirjoitti:

    Kuten Railin,

    Ja sinun.

    Äänestä

  • sataakosiellä kirjoitti:

    Ja sinun.

    Ja sinun. Onneksi Riihimäellä on vähän järviä.

    Äänestä

  • sataakosiellä kirjoitti:

    Persaukisten on pysyttävä kuivalla maalla ilman huvituksia koneen ääressä.

    Uo-velkaiset ei yleensä paljon veneile. Soutuveneellä korkeintaan.
    Jos joku lainaa, ottaa säälistä kyytiin tai omaa ei ole vouti vielä vienyt. Persaukisten ja työttömien huvit ovat aika vähissä. Niiden pitää olla ilmaisia, ainakin lähes ilmaisia.
    Tärkein väline on tietokone ja toimiva nettiyhteys. Kirjastossa saa tosin käyttää ilmaiseksi näitäkin.
    Täytyy tyytyä leikkimään muotikuvauksia somessa, jos kaveri suostuu kuvat räpsimään ja jostakin saa ne rytkyt. Edes lainaksi. Kuvia ei tarvitse julkaista oikeasti missään, riittää kun panet ne omaan someen.
    Pyöräilyä tai tennistä voi kuvata myös. Kuitenkin edellyttäen, että joku sponssaa sitäkin. Siihenkin tarvitsee mailan tai pyörän, kypärän plus muuta asustetta. Mutta ilmaiseksi. Lahjoittajan/lainaajan nimi täytyy sitten aina muistaa näkyvästi mainita.
    Jos välineitä on vaikea saada lainaksi, aina voi kokeilla muuta kuntoilua, vaikka ihan lenkkeilyä.
    Netistä voi hakea muiden julkaisuista hyvältä vaikuttavia reseptejä kuvineen tai muita juttuja, mm. ammattilaisten julkaisemia treenivinkkejä. Kopioida ne ja julkaista ne sitten ominaan.
    Sitten kun ideat siitä, millä päiväsi täytät, kertakaikkiaan loppuvat, voit aina kertoa lähteväsi lomalle. Ei haittaa vaikka edellisestä "lomasta" ei olisi kulunut viikkoakaan. Lomailla saa aina kun sille tuntuu. Pitäähän ne akut ladata. Mutta lomailuunkin tarvitset sponsorin, jonkunhan ne matkat ja majoitukset on tarjottava. Perillä voi kerjätä sitten blogin varjolla sponsorointia eri palveluihin, ravintolat, kuntosalit jne. Muistaa vain taas mainita sponsorin nimen näyttävästi. Kuvatkaan eivät ole pahitteeksi.

    Äänestä

  • Näinhän tuo homma näyttää toimivan Marakan kohdalla. Raskaaksi käy kerjätä sponsoreita yhä uudelleen ja uudelleen. Ei ihme, että akut tyhjenevät niin nopeasti ja niitä pitää ladata vähän väliä.

    Äänestä

  • sataakosiellä kirjoitti:

    Ja sinun.

    Mitäs sä duunaat nyt? Et vissiin koneella oo...höhöööö

    Äänestä

  • Näemmä olet koneella.

    Äänestä

Näyttää ryyppyjuhlista olevan kuvia stefun fb

Äänestä

Martina oli eilen kauheessa kuumeessa ja tänään jo shoppailee tyttöjen kanssa

Äänestä
  • Kuume? Hahhaa.

    Kusetusta kuten kaikki Maran jutut.

    Äänestä

  • Mistä tiedät?

    Äänestä

  • oletuksia.taas kirjoitti:

    Mistä tiedät?

    No miksen tietäisi, todista etten tiedä!

    Äänestä

  • Onko Steffi taas kaatunut fillarilla?

    Äänestä

kumma, kun aina janottaa. mahtaa olla suolaset sapuskat.

Äänestä

Saisko noit kuvia tänne?

Äänestä

Stefu ota Savolainen muija sillä on hyvät piirakat ja puinen kaulin , sillä ukko pysyy ruodussa ei tarvi pakoilla ex - muijaa joka aina hehkuttaa mun mun mun ja sitä rataa .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juhaaaa kirjoitti:

Näyttää kyllä ryyppäävän ja mekkaloivan veneellään, siellä on paljon muitakin, Martinaa ei näy... on mimmejäkin.... Onko tämä siis se Martinan mainostama "perhelomailu heinäkuun ajan Hangossa"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu