"Poliisin saamien tietojen mukaan talon asukas oli päihtynyt ja hän oli uhkaillut väkivallalla.
Lounais-Suomen poliisi sai perjantai-iltana noin kello 23.30 ilmoituksen päihtyneestä ja väkivallalla uhkailleesta miehestä Nousiaisissa.
Poliisista kerrotaan, että miehellä oli hallussaan runsaasti luvallisia ampuma-aseita.
Paikalle lähetettiin runsaasti poliisin partioita ja miehen asuma omakotitalo piiritettiin.
Tilanne päättyi kuitenkin noin tunnin kuluessa neuvotteluratkaisuun. Poliisi otti miehen kiinni asunnon ulkopuolelta ilman vastarintaa tai voimakeinoja. Poliisi otti haltuunsa asunnosta useita järeitä metsästysaseita ja yhden revolverin.
Tapahtuneesta ei aiheutunut vaaraa sivullisille."
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001216678.html
Ei vaaraa sivullisille, mutta uhkailiko lapsia? Tämäkö on nyt se Nousten kylähullu?
Poliisi piiritti talon Nousiaisissa
Pyssyt.pois
6
855
Vastaukset
- Dingdong-69
Kuka on kylähullu? Kuka on tällainen "metsästäjä" joka riehuu aseiden kanssa? Onneksi ottivat aseet pois, ei tuollainen ihminen ole oikea metsästäjä.
- Turvaton
Kuka tuo mies oli?
- OskariJaKaaleppi
Siirtomurskeen hulluja! Ei kai nousiaisissa asukkaan, kuin Kaalepin kasvatteja...
- Täälläkinjo
Ei ole enään tämä meidän Nousiainenkaan lintukoto. Tähän asti joutunu lukemaan tälläisiä ikäviä tilanteita amerikasta ja nyt sit täälläkin.
- Naapuritietää
Eipä ollut aseilla uhkaillut,oma muija oli keksinyt koko jutun.
- uppp
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1986948- 1592056
- 1131698
- 511400
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551248Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501118Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001074Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?71006Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan253961- 41939