hakiat valitsivat Suomen etuuksien perustella . Täältä käydään lomailenassa Irakissa ja haetaan valuuttaa kun tarjottu ruoka ei kelpaa .Mielenosoituksia on harvase päivä ,nämä eivät halua sopeutua maahamme ,meidän täytyy muuttaa tapojamme heidän haluaamaansa suuntaa. Onko meidän alistuttava tähän,kuinka oikeassa Sjuga-Poutsalo oli tässä asiassa viime syksynä kun sanoi että nämä Irakialiset ovat elintapa Surffareita sai Suvakien vihat niskoilleen .
Kolarin VOK:n apulaisjohtaja turvapaikan
10
143
Vastaukset
- 20-1
Kannattaa lukea koko juttu. On sen arvoinen.
http://mvlehti.net/2016/07/08/kolarin-vokn-entinen-apulaisjohtaja-turvapaikanhakijoista-hakijat-valitsivat-suomen-etuisuuksien-perusteella/Persu totuus ei ole totuus,Juuri eräs vastaanottokeskuksen johtaja erosi,hän väitti että valmisateriat joita tuvapaikanhakijoille syötetään tulee huomattavasti kalliimmaksi kuin ruoka minkä pakolainen tekee itse.Sammalla säästytään kaiken maailman kärhämistä sapuskasta
- meniköoikein1
Kyllä pistää vihaksi ja varmasti pitää paikkansa ,itse olen ollut jo pitkään tietoinen asiasta,kyllä Sjunga-Poutsalo oli oikeasa näistä elintapasurffareista viime syksynä sai Suvakkien vihat päällensä ,tosiaan lomilla käydään käteistä rahaaa hakemassa että voi käydä ulkona syömässä ,kun tarjottu ruoka ei maistuu paskalta ,ainostaan erään muonittajan taholta kuulin että Syyrialaiset eivät valita ja syövät tarjottua ruokaaa. Päivät maataan ja yöt valvotaan ja kantasuomalainen maksaa lystin ,toivottavasti nämä asiat otetaan seuraavissa vaaliessa esiin ja äänestetään sellainen hallitus että pistetään rajat kiinni ja erotaan EU:sta välittömästi ennenkuin on myöhäistä .
- kyseliä1
Somalia on myös turvallinen maa jossa käydään lopailemassa ,miten ihmeessä siihen on varaa kymmeneltä hengeltä varmasti matka maksaa paljon,tunnen paljon pienellä eläkkeellä olevia ei heillä ole varaa matkustaa minnekkään. Ps antaako sossu tähänkin sitoomuksen .
- Lomalle1
Antaahan se Somalin autonkorjaamiseen sitoomuksen ,miksei sitten lomamatkaan onhan se ansaittu ,täytyyhän sitä vähän päästä lepäilemään .
- meniköoikein
Lisää mielenoituksia niin saatte Suomalaiset raivon partaalle , nuoret miehet vetelehtivät joutilaana kulkemssa kadulla paskantelevat nurkkiin kuten Hennalankasrmilla ,hienoa käytöstä tietenkään ei tähän kulttuuriin sovi että edes sängyt petataan ,sehän on alempiarvoisten naisten puuhaa ei siiihen mie alennu ,ennen vaikka viedään putkaan . Voi vittu että minkälaisia elättiä .
- Meitäkusetettiin
Se on juuri näin asenteet ovat muuttuneet kuluvanvuoden aikana jopa Suvakkien silmät alkavat avautua minkälaisen kusetuksen uhreiksi olemme joutuneet .
- kyseliä1
Miksi ihmeesä Suomalaiset sietävät tämmöistä .
- mene.mene
Kyseliä ei suomalaiset siedäkkään sinunkaltaisia,joten suksi vittuun
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1033556Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta123402Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1102403Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532402Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten772371Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1422139HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364351937Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt411893Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin531884Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1181837