Jippiiiiii

Jippii, jippii, jippii!!
Hajoitus työ tehty. Jippii. Ihanaa tämä aika.
14884
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Eiks ookkin!

Äänestä
  • Kiljukoon, nyt kaikkien kaula ,kel on mieli virttä laulaa..
    Ette ole jäkreviä ihmisiä , mitä olette, Olette Öpsiä. en paremmin sano

    Äänestä

  • Onks ihanaisen seurakunta voimissaan en paremmin sano

    Äänestä

  • hajottaja kirjoitti:

    Onks ihanaisen seurakunta voimissaan en paremmin sano

    ON, useampi siellä tulee autuaaksi kun teillä .!

    Äänestä

  • Sekakansaa, ei yksikään päässy luvattuun maahan. Ei myös Koora joukkoineen. Tuntuu vaan niin pahalta ajatella näistä, jotka vastustavat kristillisyyttä, eivät käy seuroissa, eivätkä halua olla Jumalanlasten yhteydessä, mutta menevät Kooran puolelle. Tämä sekakansa pääsi myös Punaisen meren yli, eli ovat saaneet tuntea sovituksen voimaa, mutta matkalla lankeavat ja "eksyksissä itsensä turmelevat"

    Äänestä

Aloittaja,kilauta 112,kerrot mikä ahdistaa,kyl ne tulee jelppaan!

Äänestä

Jaa, että jippiilläkin voi asiaa kommentoida. Minä itken surusta ja kauhistelen, miten tämä kaikki on tapahtunut. Suren menetettyä turvallista entistä hengellistä kotia, jossa joskus oli niin ihanaa olla ja elää Jumalan lapsen vapaudessa. Vähitellen koin jatkuvasti etenevää vaatimuksen ja ihmisten(uskon) erottamisen halun henkeä. Raamatullinen terve oppi harhautui vieraan Paimenen ääneen, jota en pysty seuraamaan. Siltikään ei minulla ole mitään tarvetta leikata ketään pois taivaasta, yksin uskosta, yksin armosta ja yksin Kristuksen sovintotyön tähden meidät kaikki on sinne kutsuttu. Jos sen uskomme, tapaamme taivaassa !

Äänestä
  • Jos tapaamme taivaassa meidän tulisi sopia samaan seurakuntaan jo täällä alhaalla.

    Äänestä

Vaikka sulla oliskin tarvetta leikellä, ei sulla valtaa siihen ole! Ulkokullatulta haiskahdat...

Äänestä
  • Niin , sanon vain että korahilla ei tiedetä olleen isonpaa hätää .
    kuin että heidän ruumiinsa paloi heti , mutta Se kuolematon sielu
    meni tuonelaan, jossa se pärjäsi ,kun siellä oli niitä laavavirtojakin .
    .
    se saattoi olla niin, että Jumala koska Jumala puhdisti vrk. aikana
    yli 15.000 ihmistä se kai oli 15.700 yhtensä, Mooseskaan ei tiennyt
    tai ei kirjoittanut siitä , kirjassaan, että kuolematon sielu ei palanut.
    .
    Nyt voisi jo ymmärtää kuinka asia etenee. Kun HERRA sanoi Moosekselle Väistykää minä tuhoan sen porukan tuossa tuokiossa .
    ja niin kävi, Siinä meni 14 700 henkilöäja ,ja jatkan

    Äänestä

  • Yhdellä hujauksella ja HERRA oli puhunut ..
    .
    Katkesi virta tai ei ehtinyt kuin ukkonen yllätti , se on sellaista .
    .
    Jatkan vähän siellä oli ensin 250 korahin väkeä , jotka HERRA laittoi
    vaimoineen lapsineen Tuonelaan n.1000 henkilöä ,ja silloin jo tiesi
    HERRA että se ei riitä ,mutta kun Mooses pyysi kauniisti ei enpää .
    ensin tuhottu , kun aamulla oli kova mekkala ja Mosesta Parjattiin .
    sanoi HERRA väistykää ,minä tukioss ahätän heidät .
    .
    Ja niin heitä hävitettiin alle vuorokauden aika n.15.700 .
    nyt oli rauha maassa ,ja ihmiset asettui , ja kapina henki .
    siinä oli paljon tekstiä mutten nyt ehdi enempää kirjoittaa kun lähden kirkkoon., meillä on siellä jotakin...

    Äänestä

Jeesus sanoi:"Hoka i kokoa,hajoittaa!"UT
Langeeneistta Jeesus sanoi, että ne seiraavat mieluummi vaikka antikristusta! (Selitys)
Jeesus torjui kiusaajan Jumalan Sanalla!
Myös Uusi Testamnetti on Jumalan Sanaa!
"13 Ja sentähden me myös lakkaamatta kiitämme Jumalaa siitä, että te, kun saitte meiltä kuulemanne Jumalan sanan, otitte sen vastaan, ette ihmisten sanana, vaan, niinkuin se totisesti on, Jumalan sanana, joka myös vaikuttaa teissä, jotka uskotte." 1Tessalonikalaiskirje 2.luku


Raamatun sana osoittaa islamin antikristullseksi, joka Raamatussa ilmoitettu!

Kyseessä se Raamatussa ilmoitettu antikristuksen ilmaantuminen!?
Raamatun mukaan antikristus ei tunnusta Jeesusta Jumalan pojaksi!
Ja Kalliomoskeijan ulko- ja sisäseiniin muhamettilaiset ovat kirjoittaneet;"Ettei Jumalalla ole Poikaa!" Eli kirjoitukset käyvät tuossa toteen, eli muhamettilaisuus eli islam on Antikristus, joka Raamatuissa on ilmoitettu tulevan maailmaan!!!

Hitler oli yksi antikroistus!
Katoliiset ahdistivat areolaisuutta niin paljon, että se siirtyi Espanian ja Pohjos-Afrikan kautta Palestiinaan ja Arabian niemimaalle 500 luvulla ja sieltä nousi tuo Muhamed, joka samalla opilla alkoi levittää oppiaan, joka oliYleisissä Kirkolliskokoiksissa tuomittu Kirkon alkuajoilla!

Jeesus tuli pelastamaan, ei tuhoamaan!
Jeesus torjui kiusaajan Jumaalan Sanoila!


Jeesus tuli pelastamaan, ei tuhoamaan!
Jeesus käski justamaan Evankeliumia maailman loppuun asti.
Islam ei ole tuota Evankeliumia, jota Jeesus käski julistamaan!
Vain Jeesukseen uskomalla voi pelastua Jumalan luo!
Jeesus sovitti koko maailman synnit Jumalan suhteen.
Joka uskoo Jeesukseen saa syntinsä anteeksi ja perii iankaikkisen elämän!
"Jumala käskee kaikkia ihmisä kaikkialla tekemään parannuksen ja uskomaan Jeesuksen nimessä synnit anteeksi! Vakuudeksi Jumala on herättänyt Jeesuksen kuolleista ensimmäisenä kuolleista ylösnousseista!"
Jeesus tuli pelastamaan, ei tuhoamaan!
Jeesus käski justamaan Evankeliumia maailman loppuun asti.
Islam ei ole tuota Evankeliumia, jota Jeesus käski julistamaan!
Vain Jeesukseen uskomalla voi pelastua Jumalan luo!
Jeesus sovitti koko maailman synnit Jumalan suhteen.
Joka uskoo Jeesukseen saa syntinsä anteeksi ja perii iankaikkisen elämän!

"Jumala käskee kaikkia ihmisä kaikkialla tekemään parannuksen ja uskomaan Jeesuksen nimessä synnit anteeksi! Vakuudeksi Jumala on herättänyt Jeesuksen kuolleista ensimmäisenä kuolleista ylösnousseista!"
Apostoli Paavalin julistus Atenalaisille Apostolien Teoissa
"Jumala loi kaiken Jeesukseen Kristukseen ja kaikki kuoli Golgatalla. " Joka uskoo Jeesukseen, saa syntinsä anteeksi ja uudestisyntyy ja saa Pyhän Hengen ja liittyy Kristilliseen Seurakuntaan!Jeesus pelastaa!
Raamattu, Galattaiskirje 1. luku
"Apostoli toivottaa Galatian seurakunnille Jumalan armoa ja rauhaa 1 – 5, ihmettelee heidän pikaista luopumistaan Kristuksen evankeliumista, sanoo sen vääristelijäin olevan kirouksen alaisia 6 – 10 ja osoittaa, ettei hän ole saanut saarnaamaansa evankeliumia ihmisiltä, vaan Jeesuksen Kristuksen hänelle antaman ilmestyksen kautta 11 – 24.

1 Paavali, apostoli, virkansa saanut, ei ihmisiltä eikä ihmisen kautta, vaan Jeesuksen Kristuksen kautta ja Isän Jumalan, joka on hänet kuolleista herättänyt,
2 ja kaikki veljet, jotka ovat minun kanssani, Galatian seurakunnille.
3 Armo teille ja rauha Jumalalta, meidän Isältämme, ja Herralta Jeesukselta Kristukselta,
4 joka antoi itsensä alttiiksi meidän syntiemme tähden, pelastaaksensa meidät nykyisestä pahasta maailmanajasta meidän Jumalamme ja Isämme tahdon mukaan!
5 Hänen olkoon kunnia aina ja iankaikkisesti! Amen.
6 Minua kummastuttaa, että te niin äkkiä käännytte hänestä, joka on kutsunut teidät Kristuksen armossa, pois toisenlaiseen evankeliumiin,
7 joka kuitenkaan ei ole mikään toinen; on vain eräitä, jotka hämmentävät teitä ja tahtovat vääristellä Kristuksen evankeliumin.
8 Mutta vaikka me, tai vaikka enkeli taivaasta julistaisi teille evankeliumia, joka on vastoin sitä, minkä me olemme teille julistaneet, hän olkoon kirottu.
9 Niinkuin ennenkin olemme sanoneet, niin sanon nytkin taas: jos joku julistaa teille evankeliumia, joka on vastoin sitä, minkä te olette saaneet, hän olkoon kirottu.
10 Ihmistenkö suosiota minä nyt etsin vai Jumalan? Tai ihmisillekö pyydän olla mieliksi? Jos minä vielä tahtoisin olla ihmisille mieliksi, en olisi Kristuksen palvelija.
11 Sillä minä teen teille tiettäväksi, veljet, että minun julistamani evankeliumi ei ole ihmisten mukaista;
12 enkä minä olekaan sitä ihmisiltä saanut, eikä sitä ole minulle opetettu, vaan Jeesus Kristus on sen minulle ilmoittanut."
Uuden Testamentin käsikirjoitukset ovat yhtäpitäviä eli niissä ei ole paljoa poikkeavuuksia ja nekään ei ole missään opillisesti tärkeissä paikoissa. Eli Uuden Testamentin suomennoksia voi pitää hyvin luotettavina. Uuden Testamentin käsikirjoitukset ovat olleet jo paljon ennen muhametttiilaisuuden syntyä, eli muhametilaisuus ei ole pätevä Uuden Testamentin tulkitsuja vaan öristityt!

Äänestä
  • Opettele oikeinkirjoitus.

    Äänestä

Tämä aloitus oli provosoivasti laitettu, koska näin järkyttävää ja surullista olen kuullut.

Minulle nämä asiat eivät ole leikin asioita, joissa ivataan toisia.

Rukoilen koko sydämestäni, että taivaan Isä puuttuisi asioihin .
Ja saisimme taas rauhassa saada kuulla Sanan ruokaa ja sanomaa Jeesuksesta Kristuksesta.

Heikko veljenne, joka toivoo ja odottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vihdoinkin kirjoitti:

Jippii, jippii, jippii!!
Hajoitus työ tehty. Jippii. Ihanaa tämä aika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu