Pidätkö itseäsi lahjakkaana

Koetko saavuttaneesi paljon
17258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Lapsena saavutin paljon joululahjoja. Sitähän sä kysyit?

Äänestä

Joulunakaan en saanut lahjoja

Äänestä

Joo, mut ei sil oo väliä. En yritä erityisesti tehdä vaikutusta kehenkään tai hakea hyväksyntää.

Äänestä

En+mä+vielä+tiedä+mikä+on+määränpää,+tavoite.+Matkalla+oon+ja+strategiana+lyödä+pää+vain+kerran+samaan+seinään...Kai+mä+periaatteessa+olen+aika+lahjakas+kun+silloinkun+johonkin+pyrin+se+yleensä+onnistuu+...+Mun+heikkoutena+on+vaan+100%+ehdottomuus+sen+suhteen+etten+osaa+tehdä+mitään+mikä+tuntuu+elämässä+väärältä+valinnalta+vaikka+järki+käskee+pitää+suun+supussa+ja+syödä+puurot+kiltisti

Äänestä

En oo saavuttanut mitään. Ehkä päätän päiväni kohta. Sellainen saavutus mielessä.

Äänestä

Olen saavuttanut tarpeellisen. Enempää en halua

Äänestä

En.

Äänestä

OK. Mutta, tiesitkö, että,todelliset rakastajat saavat tyttölapsia?

Äänestä

Olen lahjakkaiden ihmisten ympäröimä...Näen nerokkuutta joka päivä, joten vastaan etten ole erityisen. En myöskään ole riittävän paljon saavuttanut. En siis ole työssä, joka olisi millään tavalla intohimoni, mutta siihen on syynsä.

Äänestä
  • Työssä yliopistolla siivoojana? ;)

    Äänestä

  • Kyllä, naulan kantaan.

    Äänestä

  • Syynä kirjoitti:

    Työssä yliopistolla siivoojana? ;)

    ;o))))).

    Äänestä

Pidän itseäni räpeltäjänä.

Äänestä

Olen monessa asiassa suhteellisen hyvä, mutta en todellakaan mikään huippulahjakas. En koulussa saavuttanut L:n yleisarvosanaa. Taiteelliset kykyni ovat rajalliset ja urheilulliset samaten. Kodinhoidolliset taidotkin vähän niin ja näin. Kukkaset onnistun pitämään niukin naukin hengissä, mutta eivät todellakaan kukoista rehevänä.

Ammatillisesti olen jumittunut tiettyyn kategoriaan. Ehkäpä siksi, etten pidä kyynärpäätaktiikasta.

Näkisin, että tällaisella keskivertolahjakkuudella on keskivertoelämä.

Äänestä

PIDÄN. Paljon olen saanut aikaan, aivan omin keinoin, ja lisää saavutuksia tulossa.
Mitäpä noita kertoilemaan, mutta tuo on totuus, ja se ei muuksi muutu.

Äänestä

Kyllä näistä kirjan saisi, mutta
- omasta mielestä: "hyvä alku, vielä olisi tehtävää"
- ympäristö: "ei, ei tuo ei riitä, ihan vääränlaista kokemusta, tuota on monella muullakin..."

Mitä on lahjakkuus?

Äänestä

Paljon on polkuja, joita en ole voinut lähteä lainkaan kulkemaan. Vanhanakin ehtii ja toivottavasti voi, omaksi iloksi nyt ainakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokerikyssäri kirjoitti:

Koetko saavuttaneesi paljon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu