Tiedätkö montako on..

yhteisössäsi Psykopaatteja(narsissteja), et tietenkään tiedä, mutta laske itse; 1% aikuisväestöstä on psykopaatteja, em on henkilö, joka ei tunne myötätunto eikä auta lähimmäistään, Psykolta puuttuu Vagus hermoston täydellinen-kehitys, Vagus-hermo on tärkiä hermo, sillä sen varaan ja ominaisuuteen koko ihmiskunta on 7 miljoonan aikana kehittynyt sille asteelle, kuin on, siis myötätunnon tuntemukseen-ja avunantoon lähimmäistään kohtaan. Otetaan esim. Kämäkiläisistä, käkiä on aikuisia työ-ikäisiä about 1000 josta 1% on 10, ja kun em verrataan kunnan luottamushenkilöitten lukumäärään niin tulos on, että vain 7 hklö on "Vagus hermoltaan terveitä, loput on "rajan kahtapuolta horjuvia, joita kansa sanoo Wiisaiksi"
52401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

em laskelmassa ei ole "Wirkahenkilö mukana

Äänestä

Meillä on satoja narsisseja keväisin. Syksyllä myydään narsissisipuleita seuraavan kesän istutuksia varten. Kyllä narsissot ovat ilo silmälle. Niitä pitäisi olla jokaisella työpaikalla maljakoissa tuomassa hyvää mieltä.

Äänestä
  • Torvinarsisti on kaunis kesäyönä kukkaisseppele kutreillaan.
    Hänen henkens sairas, siispä suita nyt mutruillaan.

    Äänestä

nehän kuulema levittää keuhkoille myrkyllisiä afrodeja

Äänestä
  • siksi et suosittelenarsisseja kotiin, vaan myrkyttämään työpaikan ilmaston

    Äänestä

niillä 35 kunnan, jotka on enemmän tai vähemmän kontallaan, pitäisi kunnan luottamushenkilöille suorituttaa "hulluustutkinta, sillä jos päässä on vikaa luottamushenkilö"enemmistöllä, ssse selittäisi paljon miksi menee kunnalla huonosti, ehdokkaaksi pyrkijöitten pitäisi esittää lääkärintodistus em tutkinnosta, joka ko todistus pitää liittää kunnan "pylooriin kuvan viereen kansalle luettavaksi.

Äänestä
  • kyllä kai käki sss/enemmistö käy jo nousuviikolla Merikosken(ei käkikoski) työterveys-ja kuntoutuslaitoksella hulluntestissä", miksi ei kävisi?

    Äänestä

  • niin ja myös nekin jotka "hulluksi huutaa!

    Äänestä

  • Ihan yleisessä tiedossahan se on kuinka yrityksien johtoon, politiikkaan ja varsinkin kuntapolitiikkaan ajautuu persoonallisuushäiriöistä "kärsiviä" esim. narsistit joiden motivaatio kuntapolitiikkaan hakeutumiselle on päteminen ja vallantunne.Kärsämäessä on tällä hetkellä erikoinen tilanne siinä mielessä että näitä sekopäitä on useita kun yleensä niitä on vain yksi tai kaksi. Kolmessa eri arvoasteikossa. Ylin narsisti ja hänen perskärpäsensä ja edellisten juoksupojat. Erikoiseksi asian tekee se, että tämä viimeinen kertoo kuinka hän on se ykkösmies tässä kunnassa vaikka on pelkkä takarivin joojoo jolta ei edes kysytä mitään edes oman puolueen jäsenet. Edellisen kauden nousukkaat kaikkein kipeimpiä tapauksia.

    Äänestä

  • Jos ehdolle asettuminen edellyttäisi puhtaita papereita psykologin tutkimuksista loppuisi hakijat. Rivilampaat kyllä löytyisi mutta johtoporras on enempi vähempi jokaisessa kunnassa näitä pätemisentuskista kärsiviä narsisteja joita ei esim. lait koske ja syy kaikkiin ongelmiin jopa heidän itsensä aiheuttamiin on aina muissa. Esimerkkinä edelleen tapetilla olleet ja olevat laittomat potkut kunnanjohtajille eri kunnissa. Touhuhan on karannut jopa niin raskaasti käsistä että ollaan laatimassa ns. lex-Kittilä lakia enempi vähempi em:sta syystä. Lait edellyttää luottamushenkilöitä noudattamaan vallitsevia lakeja ja sopimuksia mutta niitä rikkovia luottamushenkilöitä kuntien sisällä, heidän edessään valtio on lähes aseeton. Kärsämäessäkin kuntajohto palasi lakien oikealle puolelle vasta sitten kun valtioneuvosto alkoi uhkailemaan kj:aa juridisilla toimenpiteillä jos kunta jatkaa laittoman päätöksen täytäntöönpanoa aikomuksiensa mukaan. Kärsämäen kuntajohto kun oli sitä mietä että on ihan ok rikkoa lakeja jos kunnan etu sitä vaatii. Villinlännen meininki joka toisessa kunnassa, Mitä pienempi kylä sitä villimpää.

    Äänestä

  • ihmmejuttu kirjoitti:

    Ihan yleisessä tiedossahan se on kuinka yrityksien johtoon, politiikkaan ja varsinkin kuntapolitiikkaan ajautuu persoonallisuushäiriöistä "kärsiviä" esim. narsistit joiden motivaatio kuntapolitiikkaan hakeutumiselle on päteminen ja vallantunne.Kärsämäessä on tällä hetkellä erikoinen tilanne siinä mielessä että näitä sekopäitä on useita kun yleensä niitä on vain yksi tai kaksi. Kolmessa eri arvoasteikossa. Ylin narsisti ja hänen perskärpäsensä ja edellisten juoksupojat. Erikoiseksi asian tekee se, että tämä viimeinen kertoo kuinka hän on se ykkösmies tässä kunnassa vaikka on pelkkä takarivin joojoo jolta ei edes kysytä mitään edes oman puolueen jäsenet. Edellisen kauden nousukkaat kaikkein kipeimpiä tapauksia.

    Muiden vähättelyä ja itseä kehutaan selän takana luonteenmukaisesti, patologista valehtelua. raivareita ja musta muuttuu valkoiseksi velka saatavaksi jne. jne. Ensimmäisten joukossa oman nimensä ehdokaslistalle ovat jo varmaan käyneet kirjoittamassa. Ihan sama miten sataa paskaa niskaan väärinymmärrettyjä antisankareita he ovat suurmiehiä ja -naisia. Omasta mielestään. Lakien rikkojat siellä ensimmäisenä käy nimensä kuntavaalien ehdokaslistoille kirjaamassa ja juuri ne pääpirut. Jätän nimet kertomatta mutta kaikki ne tuntee joita edellä tarkoitin. Paljon jää pois rivilampaista kun itsensä ryvettivät ja huipultakin katoaa ainakin yksi paidankääntäjä. Ikänsä tappeli epäasiallisuuksia vastaan ja sitten yhdessä yössä polvelle hyppäsi joita aikaisemmin arvosteli. Piti vielä oma ehdokas kj:ksi saada ehdolle ettei keput suutu jolle pääsi antamaan äänen mikä vastasi tyhjää ääntä ja mikä ratkaisi koko kisan. Meni pupu pöksyyn ja miehestä tuli miehenkuvatus. Edellis- ja tämän kauden nousukkaat tehneet kuntapolitiikasta niin vastenmielistä paskaa ettei sinne enää lähde tervepäisiä kuin muutama eikä yhtäkään löydy enemmistön riveistä. Eniten harmittaa kun fiksut kärsämäkiset keput ei lähde edes ehdolle. En kepua vihaa pelkästään tyhmiä kepuja ja kärsämäessä tyhmiä kpeuja on vähän valtaosa on fiksuja. Valitettavasti ne tyhmät on kuntaa johtamassa kun kuntapolitiikka kärsämäessä on niin huonossa maineessa ja edellsten takia. Ei muutu miksikään samat toljanterit jatkaa kun fiksut ei lähde edes ehdolle. Harmi

    Äänestä

  • On siellä Marjatta viksu .

    Äänestä

  • Totta.

    Äänestä

  • unohit kirjoitti:

    On siellä Marjatta viksu .

    koht´punertaa marjan pihlajat
    kuin verta niillä oisss
    nuo marjan tertut marjaisat
    ootti ottajaa
    mukaansa ei ottaneet
    kelvanneet ei kellekkään
    ei maistuneet
    ne suihin avoimiin
    aatto jouluna
    ei sinne sopineet

    Äänestä

  • Punertaa housut marjatan, kuin verta niissä ois...

    Äänestä

  • näinkö.päin kirjoitti:

    Punertaa housut marjatan, kuin verta niissä ois...

    edellinen komments paljastaa keskusta "ytimen

    Äänestä

Meillähän on valtuutettu, joka mainostaa olevansa matemaattinen ihme, laskekoon se.

Äänestä
  • Hyvä testi, suosittelen!

    Äänestä

  • Nauru+pääsi+yli+30%+psykopaattia+löytyy+itsestä+tuon+testin+perusteella.+Epävakaa+kaiken+hyvän+lisäksi.+Suoritin+testin+uudestaan+ja+prosentit+nousi+jo+lähemmäs+40:ä.

    Äänestä

  • Kolmas+testi+antoi+alle+20%+tuloksen+heh+heh.+Ei+tarvitse+olla+ruudinkeksijä+saadakseen+testistä+haluamansa+lopputuloksen.

    Äänestä

  • Siinähän on kyse rehellisyydestä, edes itselleen! Taidat olla psyko, koska jouduit uusimaan päädtäksesi siedettävään tulokseen...

    Äänestä

  • Sinun+mieliksi+suoritin+testin+kerran+vielä+ja+sain+tulokseksi+86%.Yritin+edellä+jo+kertoa+kuinka+testistä+saa+haluamansa+mukaisen+tuloksen+mistä+annoin+lukuisia+esimerkkejä.+Yritin+saada+100%+mutta+johonkin+kysymykseen+vastasin+väärin.+En+tunne+psykologiaa+jotta+osaisin+diagnoosia+laatia+siitä,+tunnustaako+psyko+itsensä+narsisti+voi+ainakin+sen+tehdä+täysin+estoitta+koska+kuvittelee+ihan+oikeasti+olevansa+muiden+yläpuolella+oleva+muita+parempi+ihminen+minkä+saattaa+myös+julki+tuoda+häpeilemättä.Kyllä+minun+täytyy+olla+psyko+kun+leikin+testillä+ja+ihan+pikkiriikkisen+sen+tuloksien+luotettavuutta+kyseenalaistin?+Noteeraan+yhtä+korkealle+kuin+kotipsykologien+diagnoosit+joissa+jokainen+itselle+epämieluisa+ihminen+saa+hullunpaperit.+Sinä+jakelet+niitä+näköjään+jokaiselle+vastaantulijalle?

    Äänestä

  • Psyko.Paatti kirjoitti:

    Siinähän on kyse rehellisyydestä, edes itselleen! Taidat olla psyko, koska jouduit uusimaan päädtäksesi siedettävään tulokseen...

    montako rehellistä ihmistä tunnet vastaa rehellisesti? Luulen että sen laskemiseen riittää yhen käen sormet kun valehtelet itellesi ja lasket rehellisiin ne jotka haluat siihen ryhmään kuuluvan.

    Äänestä

minäkin+olen+uskon+kälyäni+vuosia,+että+ole+100%+v-mainen,+niin+testi+sano,+ett+71+rosenttija+on+v-mäisempiä(siinä+71+rosentijssa+kälylläni+on+99.9+rosentin+painoarvo)

Äänestä
  • se on kummalista kuinka sillä ei ole väliä miten iso porukka on ei tarvita kuin yksi v.mainen ihminen sekaan ja kaikkia v.tuttaa. Yksi mätä omena pilaa koko sadon.

    Äänestä

  • mättäältä kirjoitti:

    se on kummalista kuinka sillä ei ole väliä miten iso porukka on ei tarvita kuin yksi v.mainen ihminen sekaan ja kaikkia v.tuttaa. Yksi mätä omena pilaa koko sadon.

    tarkotat varmaan käki hallintoa

    Äänestä

  • No siellä niitä mätiä omenoita on alle kymmenen loput ovat vain surullisia aivottomia laumasieluja jotka pelkää joutuvansa kepujen punaiselle listalle mutta kaikkia ei vituta. Niitä kymmeniä jotka sai omenista niin pahoja vatsanväänteitä että pakkasivat akan(tai ukon), penskat ja tavarat autoon ja haistattivat pitkät synnyinseudulleen ja kotipitäjälleen. Vaatii aika mahtavan vitutuksen että koti ja lähisukulaiset jää kuntapolitiikan takia.

    Äänestä

tähän mennessä, kun kaikki s24 testin käkiläiset tehneet ja koska vain alta kymmenen on tohtinut julkaissut omansa on loput käkiläisistä erinomaisen luontevia näyttelemään konttilan pihassa wiisasta hulluutta, onko kulttijohtaja ajatellut mikä luontainen voimavara on kärsämäessä muhimassa, vain kässäri puuttuu

Äänestä

Sohaisin näköjään arkaan paikkaan...ei, en tunne ketään rehellistä ihmistä, enkä ole täysin rehellinen itsekään. Vai valehtelinko tuonkin? En tosin ole turpakukkulalta, mutta kiinnostuin kämäläisten palstoista luettuani sen tuolksen siinä vertailussa. En ole kiinnostustani katunut, sen verran huvittavia juttuja palstoilta löytyy, etten tulosta enää ihmettele. Siis tuloksen..kommentoin vittuilua jatkossa. Tai sitten en.

Äänestä
  • edeltäjäsi eli henkisesti sairaat ulosanniltaan mielenköyhät suomi24 riippuvaiset on jo vittuiltu pihalle kyllä tänne yksi päähänpotkittava otetaan ilolla vastaan.

    Äänestä

  • Paitsi että ainakin pyhäjärviset ja haapavetiset vakiopanot käy säännöllisesti kärsäpalstalla häiriköimässä. Niin että mistään uudesta asiasta ei ole kyse kun naapurikylien joutoukot ja elämästä syrjäytyneet teinit näillä sivuilla tyhjää jauhaa aikansa kuluksi. Yhdet ja samat trollit käy kirjoittamassa avauksia joiden tarkoitus on vain saada saalis uimaan pyydykseen. Monella palstalla samanaikaisesti jos oman paikkakunnan sivuilla ei provoihin kukaan vastaa. Hulluimmat vastaa itse kirjoittamiinsa avauksiin eri nimimerkillä keskustellen itse itsensä kanssa jos ei saalis ui pyydyksiin. Hulluista hulluimmat vaihtaa nimimerkkiä vastaten itse kirjoittamaan viestiin missä kehuvat itse itseään että olipa fiksusti sanottu yms. surullista ja säälittävää toimintaa.

    Äänestä

  • Tämän päivän lehdessä oli juttua nuorista syrjäytyneistä ja näillä suomi 24:n sivuilla moni edellisistä trollaa aamusta iltaan oli arki tai pyhä. Ilmiönä ihan liian suuri ja hirveää nuoren elämän haaskaamista.

    Äänestä

  • Aika myöhäseen meni sullakin...

    Äänestä

  • Oikeassa olet myöhäseen meni oli sen verran työntäyteinen päivä (ja ilta). On kaksi eri asiaa istua suomi 24:lla aamu 6:sta klo 23:een kuin piipahtaa palstalla päivän aikana vaikka 5 minuuttia. Noin 17:sta tunnin ero. Ruokatunnilla tällä kertaa mutta jatka sinä joka näköjään kuuluu esillenostettuun kohderyhmään kun noin arkaan paikkaan osui?

    Äänestä

  • Hyvä, että maltat pitää edes ruokatunnin, mutta et sitäkään pysty olemaan erossa suolipalstoilta.

    Äänestä

Mutta Jorma Uotisen mielestä tanssiva ihminen on aina kaunis.

Äänestä

Jos kaikki psykopaatit tapettaisiin, maailmassa ei olisi enää samaa jännitystä kuin ennen.

Jos taas kaikki tavalliset tallaajat tapettaisiin, kaikki ihmiset olisivat kuolleita.

Äänestä

teretulemas, J_MJ"

Äänestä

Juu, taitaa moni peesari kaivata juuri ihmeellistä jännitystä ankeaan elämäänsä. Törpöillähän riittää ideoita, vaikka useimmiten toisilta varastettuja. Onkin ihmeellistä, miten kymmenenkin vuotta vanhat vitsit saavat Pillin ja Pullan kiihotuksesta khihisemään. Mitähän heidän aivokuvistaan mahtaa löytyä...? :o

Äänestä
  • siksipä kehotin "enemmistöä "hulluntutkimukseen

    Äänestä

Jos lisää haluu jne, tarkoititko pessaaria? Vittuako tuut kurkkimaan meidän psykojen omalle palstalle!

Äänestä
  • jumankauta sinä tosiaan olet er säfääreisss

    Äänestä

1%*7000000000=+7000000miljoonaa+ihmistä+maalimassa+joilla+on+empaattinen+kyky,+nämä+em+7milj.+on+lääkäreitä,+hoitajia+yms+sosiaalia+joita+ihmispopulaatio+tarvitsee,+loput+63miljardia+on+enempi+tai+vähempi+hoitoa+tarvitsevia.+Ei+ole+kaukana+se+aika+jolloin+on+ihmistä+liikaa,+silloin+tulee+tularemia.

Äänestä

6,3miljard

Äänestä

montako kk juot aamukafetta, montako litraa pvsä, entä vuodessa, mikä on kaffemerkkisi, vaikuttaako siihen polittinen suuntaus, pitäiskö Ps, Keskustalle ja Kokomustille olla oma kaffi-merkinsä?, Presidentti kavia kun on jo.

Äänestä

"kavia=kahvia

Äänestä

onko kenelläkään itseleikkaavaa r-leikkuria, jos, niin mitkä on kokemukset?

Äänestä
  • Ei mulla oo kun itsesitoja, saat lainata tarvittaessa.

    Äänestä

  • sitoja.itte kirjoitti:

    Ei mulla oo kun itsesitoja, saat lainata tarvittaessa.

    saako siihen eu tukia, naapuris on itseleikkaava eukko, muttei se sitä lainaa

    Äänestä

  • Ei oo tukea, koita pysyä pystyssä.

    Äänestä

  • pystöön.kuollu kirjoitti:

    Ei oo tukea, koita pysyä pystyssä.

    heikolta näyttää, on vain tiine naarashiiri jota ounn syöttänyt ja toiveissa on lypsää sitten kun 10 poikasta (osa tyttöjä)on ensin imeneet, jospa siitä poikueesta jokunenkaan oisss hyvätissinen, Mtk-EU- osastosihteeriltä tietustelin hyvin kohteliaasti, että maksaako eu tukia hiirenmaidon tuotantoon, osastosihteeri kumman imelästi vastasi; arvoisa hiirimaidontuottaja, olette suomen ensimmäinen innovatiivinen maatalouden rakennemuuttaja, ensitilassa välitän kysymyksenne MTK- johtaja Marttilalle-ja saa tiedon kysymyksestänne, vastannee sitten tukimääristä maatalouden uuteen innovatiiviseen tuotantoon, jolla voi olla ratkaiseva merkitys maatalouden nousuun-ja ravitsevan hiirimaidon tuotantoon, kehitysmaitten nälkäänäkeville, 10-miljoonille lapsille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvoitusss kirjoitti:

yhteisössäsi Psykopaatteja(narsissteja), et tietenkään tiedä, mutta laske itse; 1% aikuisväestöstä on psykopaatteja, em on henkilö, joka ei tunne myötätunto eikä auta lähimmäistään, Psykolta puuttuu Vagus hermoston täydellinen-kehitys, Vagus-hermo on tärkiä hermo, sillä sen varaan ja ominaisuuteen koko ihmiskunta on 7 miljoonan aikana kehittynyt sille asteelle, kuin on, siis myötätunnon tuntemukseen-ja avunantoon lähimmäistään kohtaan. Otetaan esim. Kämäkiläisistä, käkiä on aikuisia työ-ikäisiä about 1000 josta 1% on 10, ja kun em verrataan kunnan luottamushenkilöitten lukumäärään niin tulos on, että vain 7 hklö on "Vagus hermoltaan terveitä, loput on "rajan kahtapuolta horjuvia, joita kansa sanoo Wiisaiksi"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu