Kyllä areenan suvimarkkinat osoitti, ettei akustiikka pelaa alkuunkaan esitettäessä musiikkia. Pinnat ovat liiankovat ja pehmennyksiä ei voi laittaa kosteaan halliin, koska ne homehtuvat. Ainoa keino olisi nousevat katsomot, jolloin yleisö toimisi pehmentävänä akustiikkalevynä. Tähän ei tila anna myötä. Kyllä siellä musiikin kuuntelu on suorastaan kärsimys.
Jääareenan akustiikka
Akustiikkako
11664
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mistä se ilmankosteus halliin yhtäkkiä tulee joka "pemennyksesi" yhtäkkiä homehduttaisi? varmaan bitumikin samallatavalla homehtuisi hallissa.. hmh epäilen.. Taitaa kyse olla enemmänkin siitä että budjetti ei ole aikanaan antanut periksi käyttötarkoituksia vaativaan rakennukseen. Jäähalli ilman omaa kylmäkoneistoa.. areena ilman akustisia oltavia.. Maahanmuuttajille joutais koko paska vaikka naimatuvaksi!
Jäähalli on jäähalli, konserttisalit ovat konserttisaleja. Huomaa ero.
Jäähalli on jäähalli,konserttisalit ovat konserttisaleja,Huomaa ero sinäpä sen sanoit ,kumpikin siihen rakennettuun tarkoitukseen.
Porstua on porstua, himmeli on himmeli ja nätti on nätti. Tavallinen tallaajakin huomaa erot mutta onneksi meitä pidetään tyhminä.
Huomaa, himmeli ei ole porstua, eikä nätti ole himmeli, eikä porstua.
Jos jäähallissa olisi hyvä akustiikka, niin se olisi konserttisali. Ja jos konserttisalissa olisi jää niin se olisi jäähalli.
Kyrpäjalka sinä olet. Vitun porstuahuora. Nättijuoppo. Paskakasalan runkkusika. Perseirmeli. Jäähallin jätös. Konserttisalin verinen panohuora. Mulkutettu mutantti. Perspektiivin pers- ja perseratiivi. Huoran homo.
Haista vittu sitten he he he
Ompa kaverilla huono päivä,kannattais otta yhteyttä ammattiauttajaan ennenkuin sattuu jotain kamalaa.
Kyllä cruisingissa tuli koettua moinen akustiikka, pehmeästi ei soinut ja kaikki äänet otti korvaan.
Oliko siellä Yö keikalla?