Härän hitaus?

Eisovijousimiehelle

Tässä analyysi vain yhdestä härkämiehestä johon elämäni taipaleella tutustuin. Uskollinen, hyvin pariuskollinen. Vaatii huomiota, haluaa naisen jakamattoman huomion, mustasukkainen. Pitää hyvästä ruuasta, juomasta ja musiikki on tärkeää. Tietynlainen jäyhyys joissain asioissa. Hitaasti etenevä ja harkitseva, nopeammalle jopa kyllästymiseen asti. Seksuaalinen ja eroottinen, mutta siinäkin joskus hidas ja liian "asiat pitää mennä tietyllä tavalla" tyyppi. Ottaa helposti itseensä.

1

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MrJuha82outolintu

      Jouskarinaine; Ei kannata uskoa pelkkään syntymämerkkiin vaan meissä ihmisissä on paljon muitakin meidän omilla horoskooppikartoilla.
      Tiesitkö siitä mitään?
      Syntymämerkki ei kokonaan kerro totuutta luonteestasi jne.
      Myös muut merkit itsessäsi elämänkokemukset, kaveripiiri, kasvatus ja omat vanhemmat muokkaa sinusta tietynlaisen ihmisen.

      Tunnistan itsessäni seksuaalisuuden, turvallisuudenhakuisuuden, mukavuushaluisen, musiikin SUURKULUTTAJAN ja rauhallisen jäppiäisen, joka arvostaa rauhallisuutta, musiikkia, urheilua ja turvallisuutta yli kaiken.
      Ainaki noi neljä kuvaa minua yli kaiken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      112
      1421
    2. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1287
    3. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      134
      1028
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      964
    5. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      39
      887
    6. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      71
      863
    7. Haluatko naimisiin kaivattusi kanssa?

      Alttarille astelette
      Ikävä
      97
      857
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      75
      836
    9. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      53
      807
    10. Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun

      Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että
      Ikävä
      39
      764
    Aihe