Kasvain hiirellä:(

Tyttöhiiret

Moikka! Tossa pari päivää sitten huomasin että hiirelläni on kasvain:( kasvain on kasvanut jo suht isoksi ja päätin että olisi armeliainta lopettaa hiiri mahdollisimman pian.... sitä mietin että mites toi sen kaveri hiiri? (jonka emo tuo kasvain hiiru on) luin että saattaa kuolla pelkkään suruunkin kun joutuu yksin elämään, joten mietin että olisko parempi että lopetettais samalla ettei joudu kärsimään surussa vai pystyykö elämään ilman kaveria? Tarttisin äkkiä vastauksia!! Kiitos.

3

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sedä

      Suosittelen kokeilemaan jos löytäisit toiselle uuden kodin missä se pääsisi laumaan. Aikuistenkin hiirien totutukset sujuu yleensä ongelmitta :) Munkin luokse voisi päästä jos satut asumaan lähistöllä (pk-seutu). Lopettaminenkaan ei ole huono vaihtoehto, itse päädyin siihen edellisen lauman viimeisen kanssa kun sitä ei voinut viiksenpurennan takia totuttaa uusiin hiiriin.

      • Kiitos vastauksestasi!:) en tiiä oikeen tota muuttamista kun on ollut aina tosi ujo.... ja nämä hiiret on ostettu eläinkaupasta joten en tiiä et ottaisko kukaan? kiitos ehotuksesta mut asutaan Turun seudulla:/ mut onko ihan mahdotonta yksin elää?


      • htrd6uyukih

        Idiootti... Ei eläin voi kuolla suruun. kyllä se pystyy yksin elämään, jos seurustelet sen kanssa usein eli siis joka päivä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      45
      8980
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6468
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      99
      6149
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      131
      4674
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      164
      4538
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      79
      3119
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      166
      2260
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2148
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      159
      2096
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      49
      1881
    Aihe