Suomalaiset tiedotusvälineet ja kirjankustantajat kilpailevat SuomiAreenalla siitä kuka ensimmäisenä puhkaisee moraalin pohjan. - Anneli Auer, lastensa raiskauksesta 7,5 vankeuteen tuomittu ja miehensä murhasta näytön puutteessa vapautettu, esiintyy "uudistuneena"! Samalla areenalla keskustelevat mm. ministerit, kansanedustajat ja puolueet. Tuomas Enbuske juontaa.
Tyypillinen nyky-Suomen sankari. Mikä puolue ehtii pyytää AA:n kansanedustajaehdokkaakseen, tulevaksi ministerikseen, edustajakseen Euroopan Parlamenttiin, puolueensa puheenjohtajaksi ja presidenttiehdokkaakseen?
Tyypillinen nyky-Suomen sankari. Mikä puolue ehtii pyytää AA:n kansanedustajaehdokkaakseen, tulevaksi ministerikseen, edustajakseen Euroopan Parlamenttiin, puolueensa puheenjohtajaksi ja presidenttiehdokkaakseen?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Amerikkalaisillakin on sen verran häpyä, että eivät julkaisseet O.J. Simpsonin kirjaa "If i did it", mutta suomalainen kustantaja julkaisee Anneli Auerin nimissä muistelmat - ja saa roskamedian tuen häpeälliselle teolleen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/O._J._Simpson
Anneli on viaton ja niin sexy niin sexy
Annelista on kirjoitettu kymmenen vuotta kaikenlaista mikä ei välttämättä pidä paikkaansa.
Nyt on hänen vuoronsa kertoa asiat omalta kannaltaan.
Median kirjoitukset ovat aina täyttä valetta ja paskaa. Ne kirjoittaa sen hyväksi kuka eniten.maksaa.
Toivottavasti soittavat sen hätäkeskusnauhan introna.
Tämä Auerin tapaus on Suomen suurin oikeusmurha.
Hyvä, että asia alkaa selvitä.
Ei Anneli ole mitään pahaa tehnyt.Syyttömästi tuomittiin Ulvilan murhasta ja seksuaalirikoksista.Oikeus joutuu myöntämään että Auer ei ole syyllistynyt seksuaalirikoksiin josta sai tuomion.Tuomio puretaan.
Nyt sitten Anneli saakin yli 4 miljoonan euron korvauksen.
Anneli on persujen seuraava ääniharava.. Ottaa puh.johtajan paikan Soinilta.
Ei puolueen kannatus ainakaan enempää laskisi.
Pippelinsä paljastelija herra Hakkarainen on varteenotettava vastaehdokas puheenjohtajaksi.