Kervisen oikeusjutut lyssähti läjään! Siinä se nähtin!! Joko loppuu Kervistely??
Kekkonen voitti Kervisen!!
Game-over
7108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No nythän sitten Roni Mänttärin tuska helpotti. Pääsee Roni taas jatkamaan hyvin onnistuneita bisneksiään., kun ei tarvitse päivystää sitä "Kervis-asiaa" :)
Ronin bisnekset tiedetään ja muukin lurjustelu, on politiikassakin yrittänyt, vaan ei pärjää missään. Aina on ulostajaotto perässä ja nyt kuulemma taas jotakin tulossa uutta mukavaa.
Kekkonen tekee vaalimainosta itselleen Kervisen jutun tyrmäämisestä, ja voihan nyt saaha hetken kunniaa Kervisen tyrmäämisestä, vaan kantaako urotyön maine äänestyspäivään asti!
Ei ole tyrmännyt mitään eikä tule tyrmäämään. Meneekö Kekkonen kaupungin johdon yli ja sanoo kaikille mistä kana kusee? Idiootit pysykää nyt ruodussa ja pysykää maan kamaralla. Vaalimiinus tulee Kekkoselle ja ajetaan suon silmäkkeeseen räpiköimään.
Kekkonen jyrää kervisen!
Millä eväillä? Se tajuton turvan soittaja, tyhmä. Siitähän on tultava sitten uusi kaupungin johtaja, huhhhhhhuh...............................hoijakkaa.
Kekkonen pilaa maineensa miljoona porosenttisesti jos Kervisestä meinaa tehdä itselleen vaalivoitto kapulan. Tunnen Kervisen ja siitä ei vetokapulaa saa kukaan vaaleihinsa, vaan joutuu itse vedettäväksi kun tarpeeksi touhuaa ja se meno johtaa suon silmäkkeeseen ja siellä saa sitten räpiköidä Kekkoset ja muut jos siihen kelkkaan lähtee joku muukin. 6 juristia ja kaupungin virka ihmiset kaatanut, niin mikä nyt on joku Kekkonen olevinaan, tyhmä henkilö. Ei aikoinaankaan lähtenyt mukaan, mutta nyt sekoilee. Persujen puheen johtaja, kyllä on Kotkassa Persut huonossa hanskassa.