milloin teillä alkoi vaihdevuosioireet? hikoilut, yleinen ärsytys jne? Minun viimeiset kuukautiset olivat yli vuosi sitten ja vielä ei ole kovin pahoja oireita tullut. Sen huomaan, että seksinhalu on hiipunut. Se ei ole enää sama kuin aiemmin.
G: Viimeisten menkkojen jälkeen
2
232
Vastaukset
- naisenelämää
Erinäisiä pikkuoireita on saattanut olla jo aikaisemminkin, mutta eka kuuma-aalto ja ekan kerran menkat jäi tulematta kun olin 45 v. Nyt 50, menkat enää 7-6 kk välein (tai ehkä jo loppuneet?) ja kuivuminen on vihdoin pakottanut käyttämään liukuvoiteita ja reseptivapaita puikkoja. Mulla vv-oireet ovat lieviä ja toistaiseksi hoidettavissa kotikonstein. Helpommalla näyn siis pääsevän kuin äitini, jolla oli alusta asti aivan helvetillisiä oireita.
- hikoilualkoiheti
49 jäi kuukautiset pois, sitä ennen 2-3 v ajan epäsäännöllisyyttä ajoittain. Kun kuukautiset jäi pois, alkoi samantien helvetilliset hikoiluoireet, kuin olisi kerran tunnissa upotettu vesialtaaseen. Muita oireita en ole havainnut. Seksihalut samanlaiset kuin 10 v sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125706Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835335- 1253364
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin893303- 1181084
- 561040
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130982- 43766
- 37765
- 23719