Mikä on se syy mikset ota

puhelinta kouraan ja lähetä viestiä tai soita kaipaamallesi henkilölle? Miksi luuhaat palstalla??
421093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

Koska en halua aina häiritä ihmisiä. Haluaisitko sinä rasittaa ihmiset kuoliaaksi?

Äänestä

Se on salainen.

Äänestä
  • Löytyykö muita reittejä?

    Äänestä

  • faceee kirjoitti:

    Löytyykö muita reittejä?

    Sivusta heitän: Ei kehtaa laittaa viestii tai kaverikutsuu :|

    Äänestä

Hän on niin varattu kuin voi mies olla. Olisi väärin vokotella sellaista.

Äänestä
  • Varattu niin kuin sinä.

    Äänestä

  • Tää on niin huomattu! :)

    Äänestä

Olen yrittänyt mut en saa yhteyttä. .

Äänestä

En tiedä hänen(m) numeroa.

Äänestä

ööö..koska oon dorka ja tykkään hengailla täl palstalla omien trolleja, pahoittaen mieltäni ja jutellen trolli Tonin kanssa rakkaudesta. Kai mussa si on vähän homoseksuaalisuutta.

Äänestä

Aiempiin viesteihin vastaamattomuus. Häntä ei kiinnostanut. Siksi jäin palstalle.

Äänestä
  • Komppaan tähän. Sain pakit. Tulkitsen sen niin.

    Äänestä

  • Mulla sama teidän kanssa! Mies lakkasi vastaamasta viesteihin eli en kiinnostanut häntä tarpeeksi. Nyt sitten käyn roikkumassa täällä. :(

    Äänestä

Koska edelleen epäilen että mua vedetään höplästä.

Äänestä
  • kun tietää kuka soittaa niin menis paremmin. ja oishan se mun voinut pitää tietää jo sillon mut en tiennyt..

    Äänestä

  • Sinäkin epäilet? Sittenhän meitä on2

    Äänestä

Vaimohan se syy sanoin etten hänen edessään viestittele toisille naisille. Pitää edes tuo lupaus pitää kun on tullut liikaa valheita. Sitten kun oon töissä joohan?

Äänestä

Koska hän otti toisen. En halua nöyryyttää itseäni soittelemalla kun en ole hänen valitsemansa.

Äänestä

Lähettelen silloin tällöin jotain hupsua, tai jos on töiden puitteista keksittävissä tikusta vähänkään asiantynkää, niin sitten viesti viuhahtaa välittömästi.

Olen rakkauteni jo tunnustanut hänelle, joten en kehtaa joka päivä häiritä häntä rakastumisellani, enkä halua olla tungetteleva hyypiö, joten koitan pitää yhteydenpidon säädyllisissä raameissa. Koetan olla vain vähän häntä innokkaampi pitämään yhteyttä.

Äänestä
  • Sullahan on hauskaa töissä! :D

    Äänestä

Luuhaan koska en oikein koe olevani tarpeeksi pätevä ottamaan yhteyttä kehenkään tai olemaan kenenkään kanssa. Tiedäthän kun yhteiskuntamme perustuu siihen että joku on komentokeskuksessa ylimpänä ja toinen taasen pelkkä paska jonka mielipiteitä ei arvosteta. Vain parhaimmat saavat jatkaa.

Äänestä

Minä viestittelen kaipaukseni kohteen kanssa silloin tällöin. En kehtaa kokoajan olla viestittelemässä, vaikka hän on kyllä ehkä vähän aktiivisempi kuin minä. Ikävä on koko ajan ja haluaisin olla hänen kanssaan tekemisissä joka päivä. Ystäviä ollaan, en tiedä ajattelisiko minusta sen enempää. Olen varattu, hän sinkku. En tiedä miksi en pysty häntä unohtamaan, yritän kyllä. Miesystäväni kanssa On/Off suhde, vaikea selittää.

Äänestä

Kaiken jälkeen hän haluaa lopulta olla vaimonsa kanssa, niin mitäpä minulla on siihen sanomista.

Äänestä
  • sinun kanssa vain nussitaan unessa

    Äänestä

Olen yrittänyt monta kertaa tex tai soittaa. Mut numerosi on trepait tai salainen.

Äänestä

hän lomailee

Äänestä
  • Hänellä on ikävä!

    Äänestä

Hän on estänyt minut Facebook, whatsapp, mese, puhelin :D Ei mahdollisuutta olla yhteydessä ellei mene kotioven taakse. En kuitenkaan viitsi ottaa syytettä vainoamisesta. Eipä sillä hyvä näin, vaikka ikävä välillä onkin..

Äänestä

Laitoin viestiä ja jätin pallon hänelle. Vaan eipä kuulu viestiä... Taitaa itse olla vuorostaan varattu. Tietäisipä mies, miten helppo nakki olis tarjolla :)

Äänestä
  • Entä jos numero on vaihtunut niin viesti ei ole mennyt perille!!!!!!!

    Äänestä

  • Eikun sain kyllä viestiä takaisin, laittoi niitänäitä. En viitsi pommittaa enempää. Jos kiinnostaa, niin varmasti ottaa yhteyttä.

    Äänestä

  • Jos olette tekstareita vaihdelleet edes vähän ja mies ei ole osoittanut kiinnostustaan niin juttu on selvä. Ei ole kiinnostunut.

    Äänestä

  • molempienhäviö kirjoitti:

    Entä jos numero on vaihtunut niin viesti ei ole mennyt perille!!!!!!!

    Sitten on oma moka jos on vaihtanut numeroa ja ei ole ilmoittanut toiselle siitä

    Äänestä

  • Se on oma moka, mutta ei toinen silti voi tietää vaikka se toinen olisi lähettänyt satoja viestejä. Soittaminen on varmaa. Toinen on voinut luulla ettei toista kiinnosta niin ei siitä numeronvaihtamisesta ole ollut järkeä ilmoitella. Sitten toista onkin ruennut kiinnostamaan ja ihmettelee kun toinen ei vastaa viesteihin...

    Äänestä

Mulla (nainen) on syy mut enpä kerro sitä tänne kun se ei kuulu vieraille ihmisille

Äänestä

Koska hän on minulle aivan liian tärkeä, oman parisuhteeni voisin uhrata... Mutta en hänen.

Äänestä

Koska moraali ennen intohimoja. Järjenkäyttö ennen tunteita. Jos haluaa olla hyvä, lojaali ja luotettava ihminen. Silloin muut on joskus asetettava oman itsen edelle.

Totuus on se, että taidan etsiä pakotietä ulos nykyisestä suhteesta. Tiedän että olisi hyvä erota mutten myönnä sitä kunnolla itselleni enkä uskalla ruveta tekemään jotain asialle. Eräs mies olisi loistava syy ja olisi helpottavaa jos hän voisi vetää minut pois tästä ahdistavaksi käyneestä suhteesta.

Mutta tiedän että minun on tehtävä se itse ja muutenkin haluan olla hetken itsekseni omillani enkä laastarisuhdetta, se ei olisi reiluakaan ja kuitenkin tiedän samalla että tunteeni tätä erästä kohtaan ovat olleet jo silloin kun nykyisen kanssa meni paremmin. Ja tiedän että hän välittää minusta edelleen ainakin jollain tasolla.

Ja koska haluan hänen olevan elämässään tyytyväinen ja voivan arvostaa itseään. Sen hän tekee olemalla nykyisen kanssa koska on tähän sitoutunut.

Äänestä

Pilasin kaiken. Olen ymmärtänyt mitä menetin.

Äänestä

Suurin syy on se että en tiedä mitä sanoa just nyt. Kunnioitan hänen avioliittoaan ja tilannettaan. Vaikka mulla on ikävä ja paha olla kotona, ei hän mua tästä pelasta, mun on itse tehtävä se. Elokuussa nähdään. Siihen tuntuu olevan sata vuotta mutta täytyy yrittää jaksaa. Mietin päässäni tuhat erilaista keskustelua ja tapahtumaskenaariota kun nähdään, mutta silti en usko että niistä mikään toteutuu kun menen vaan sekaisin sinusta. Sitten en tiedä mitä sanoa. :)

Äänestä

Koska olen niin kova luuhaamaan ja vähän koukussa tänne.

Äänestä

Koska ollaan niin hemmetin hulluina toisiimme, mutta valitettavasti ihan väärien ihmisten kanssa naimisissa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mikäestää kirjoitti:

puhelinta kouraan ja lähetä viestiä tai soita kaipaamallesi henkilölle? Miksi luuhaat palstalla??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu