Toukokuussa saapui seuraava ruinauskirje. Aika kova pula on rahasta Pitkäsellä :
Fwd: Lyhyt tilannekatsaus
May 9, 2016, 1:45 PM
From Puolustusrintama
Details
Puolustusrintaman jäsenet.
Kuten huomasitte lukiessanne Ilkka Pitkäsen laatimaa 80 sivuista tilannekatsausta, niin olemme vaiheessa, jossa tulee vastaan koko Suomen oikeuslaitoksen korruptisoitunut tilanne, tuomarit ovat välinpitämättömiä eurooppaoikeuden säännöistä, mitkä velvoittavat Suomen oikeuslaitosta toimimaan niiden mukaan.
Nyt on oikea aika näyttää meidän jäsenistön yhtenäisyys, myös Ilkka Pitkäselle, mahdollisimman suurella suoritemäärällä, vaikka pienin summin, jolloin hän saa selvän signaalin jäsenistön tahtotilasta, viedä asiaamme eteenpäin kohti parempaa lopputulosta myös koko maamme kannalta.
Tässä vaiheessa tulee esiin koko jäsenistön puolustaminen ja voimme käynnistää vahingonkorvauskäsittelyprojektin myös tappiolle sekä voitolle jääneiden hyväksi, joten nyt jos koskaan tarvitaan kaikkien herääminen yhteisen puolustautumisen puolesta.
Muistakaa yhteistyössä on voimaa jolla jäämme historiaan, oman maineemme palauttajina, sekä koko Suomen palauttamiseksi jälleen oikeusvaltioksi, osaksi oikeudenmukaista EU:ta.
Tässä tilitiedot kunniavelkamme hoitoon, tilin balanssi on vielä melko paljon negatiivinen.
Saaja: Ilkka Pitkänen
Tili nr: FI10 3131 1001 **** **
Viesti: Asiakasvarat
Terveisin Puolustusrintamatiimi
Puolustusrintaman ruinauskirje
Nettibolliisi
0
62
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1994303"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?992853Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m202816Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p892626Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am15223376 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark502257Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332087- 192051
Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371941- 851939