mul ei oo elämäää

15poika

Oon siis 15v poika ja tuntuu ettei mun elämässä oo kauheesti sisältöö. Oon aika paljon vaan koneella ja puhelimella enkä nää mun kavereita, vai pitäskö sanoa tuttuja, melkeen ikinä näin kesällä. Emmätiiä voinks mä ees sanoo niitä mun kavereiks ku en nää niitä vapaa ajalla ikinä. Siel mis asuin ennen mul oli pari sellasta kaverii joitten kaa olin koulun jälkeenkin mut ei täällä ja koska tää on nii sairaan pieni paikkakunta ni en löydä täältä kovin paljoo mun tyylisii kavereita eikä täällä oo oikee mitään tekemistä. Tällä hetkellä mulla ei oo mitään harrastuksii kaan.
Ni eli mistä saisin mun elämään vähän sisältöö ? Ja kavereita. Ku tääl ei oo mitään mahdollisuuksii tutustuu uusiin ihmisiin ku kaikki tuntee jo toisensa, tai ainaki luulee tuntevansa. Ja sit tääl ei oo paljoo harrastus mahdollisuuksiikaa. Sit tykkään jutella netis ulkomaalasille ja kaikille tuntemattomille mut ei ne oo oikeit kavereit ku en voi nähä niitä oikeesri ku ne asuu niin kaukana mut onhan niille silti kiva jutella. Ni auttakaa joku plz haluun mun elämää jotain sisältöö

12

245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vvv17

      Missä sä asut?

    • Elämäonpaska

      Ittellä sama ongelma ollu jo kohta 2 vuotta ku oon vaan himas koneel...en kyl oikee pysty auttaa mut netistä tai peleistä saattaa löytyy iha järkevii ihmisii joitte kaa jutella...

    • samehere

      et oo yksin!

    • Sama juttu täälläkkin. Enpä mä paljoa muuta tee kun oon kalassa 24/7 . Perkeleellistä, on siitä yli kuukausi ku näin viimeks samanikäsen "kaverin".

    • Höhööö

      Sama täälläkin. Mulla on yksi kaveri jota nään vapaa-ajalla. Yläasteen jälkeen sekin varmaa hävii johonkin :(

    • Älämenemetsään

      Mene sieneen tai mustikkaan.

    • samatilanne

      Minkä ikäsii ootte ja mistäpäin

    • Poika9999

      Täällä olis 17v poika helsingistä

    • kikkihiiri123

      miksette ala käymään salilla?

    • Poika17vv

      Kannattaa olla mun kaveri rahaa löytyy

    • Luonnossa liikkuessa ei tekeminen lopu, jos se vaan kiinnostaa. Samanhenkisiä kavereitakin saattaisi löytyä, varsinkin jos hyväksyt ikäeroa.

      Jos vähääkään kiinnostaa, niin liity vaikka metsästysseuran toimintaan, jos sellainen paikkakunnalla on. Voit päästä opettelemaan vaikka savikiekkojen ammuntaa tms.

    • cklgzxhk

      Itsellä oli pitkään sama ongelma.
      Sitten aloin vaan harrastaa kaikenlaista. Sieltä niitä kavereita sitten tuli. Ja pyydä potentiaalisia kavereita ulos. Nykyään se on helppoa kun on face ja Watsapp jne.
      Lopulta tosi erilaistenkin ihmisten kanssa löytää kaikenlaista yhteistä kiinnostuksenkohdetta. Ei siis niin välttämättä tarvitse olla edes samanhenkinen.
      Monesti muitten kiinnostuksenkohteet ovatkin kiinnostavia, kun et heti tuomitse heitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      70
      3063
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2855
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2095
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1545
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1329
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1318
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1291
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1253
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1222
    10. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1220
    Aihe