Vaihdoin käyttistä Me:stä XP:hen,ja kun siirsin cd-levyltä koneeseen vanhoja word-tiedostojani,niin ne olivat "muuttuneet" (tai jotain sellaista)wks-tiedostoiksi!Niitä kun yrittää avata wordilla niin ei tule kuin sekasotkua,siis omituisia merkkejä,ja välillä selvääkin tekstiä.Miten niistä saisi luettavia,vai olenko menettänyt ne johonkin bittiavaruuteen?Auttakee tyhymää,kiitos!
wks-tiedosto?
tiaroton
3404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kokeile Lotus 123:sta...!
Sen verran korjaan,että word-kansiot avautuvat ok,mutta me:ssä olleella works-taulukkolaskentaohjelmalla tehdyt kansiot avautuvat excellissä vain sekasotkuna!Eikä auta lotus123kaan!Pitääkö nämä kaikki tehdä uusiksi excelillä?
Usein auttaa kun avaa tyhjän excelin ja sitten "tiedosto avaa", sieltä valintalistasta löytyy tosi paljon tuettuja tiedostomuotoja kun vain selailee, muistaakseni myös works.