Autosalpa Tre Renault huolto

RenuMeggaane

Ja ensimmäinen ja viimeinen kerta kun vei Meganen Tampereen Autosalpaan huoltoon. Tilasin 60 tkm huollon ja se sähkopostilla vahvistettiin hintaan 260€.
Kun auto oli jo huollettavana korjaaja soitteli että tähän huoltoon onkin varattu liian vähän osia, mm. ilmansuodattimen ja polttoainesuodattimien vaihdot puuttuivat, arvoltaan yli 140€.
Standardihuollon kustannusarvio ylittyi 50%:lla. Tiskillä vetosivat että itsehän allekirjoitin huoltomääräyksen tiskillä. Niinpä allekirjoitin mutta kun tilaan ja vielä vahvistetaan määräaikaishuolto niin kait siihen pitää luottaa että merkkihuolto informoi alusta alkaen oikeilla tiedoilla.
Hyvästi Autosalpa.

7

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Välttäkääasiointia

      Autosalpa onkin kaikkien "kusetusfirmojen äiti"

      Kannattaa kiertää ja kaukaaaaaa.

      • Totakai

        joo näin on, paska firma


    • kusetusta

      paska mikä paska. vaihdossa vanhasta vitosta maksoivat enemmän mtä kukaan muu. mitä se on se semmonen peli? ja sitten rasiaan välirahan korkokin oli ihan tyhjä, siis nollarosenttia. ja sitten meni suuntavilkun viiksi rikki. ei kun remonttiin ja pistivät ajeleen urella koeajopirssillä pohjanmaalle ja takasin . tankkiinkaan ei mahtunu mitään kun se oli kukkupäin täysi. kyllä riepo ajella ihan ourolla autolla. olisin maksanu korjauksen - ei kelvannu sekään kun takuu oli päällä. ja minä kun koitin olla ystävällinen, voi sun saa***na. olis se omakin auto ollu valmis parissa tunnissa mutta otettiin riski ja mentiin reissu kokeiluautolla. päivä siinä kyllä meni , eihän sillekään enää mitään voi. melkein sata tonnia oman mittarissa. oli sitten taas mentävä vaihtoon . sama myyjä - ei ymmärrä sekään paikkaa vaihtaa. kauppas taas ilman välirahakorkoja ja pakkas heti lisäkuormaks sarjan kummeja kyytiin . kauheesti naarmuja ulkkopinnassa. hiki hatussa niitä sitten pakkaamaan tulevaa talvea varten vaikka kesä oli käsillä. nyt on taas yli kolmekymmentä tonnia mittarissa . enkä ole salvassa poikennu. sorry, tuli valhe. hain öljyn suodattimen kun sekin kuulemma tarttee joskus vaihtaa. eihän tota rasiaa kukaan arvosta paitti pankin sijoitusneuvoja . se ehrottelee jatkuvasti kun vapaata omaa pääomaa kertyy kiusallisen paljon verottajalle houkutukseksi.... mutta se onkin sitten toinen juttu. ja sekin on aika paska juttu.

    • ukm

      Jos netin kautta tilataan huolto niin jokaisen täytyy itse oikeasti ymmärtää millaisen huollon tilaa, Autoliike syytön.

      • Abcdefghij

        En suosittele kenellekään Tampereen autosalpaa. Puhelimessa huoltoa varatessani sovitaan mitä tehdään ja autoa hakiessani, ei ole tehtykään mitä sovittiin. Pelkästä tutkimisesta 320e ja asiakaspalvelija kiihtyy ja korottaa ääntänsä, kun ihmettelen pelkän tutkimisen hintaa. Autoa hakiessani hinta muutetaankin 200€. Mekaanikko muka unohtanut kertoa käyttävänsä vähemmän aikaa. Huijausta! Hinta tuskin muuttunut, jos en olisi sitä kyseenalaistanut. En suosittele kenellekään. Asiakaspalvelijat tylyjä ja käyttäytyvät sopimattomasti.


    • Anonyymi

      Noiden juuri huoltamasta ja huippuhyväksi kehumasta helmestä löytyi aivan loppu oleva iskarin yläpää, väljä pyöränlaakeri ja lopussa olevat jarrulevyt ja palat. Ja etuumpiot vuosi niin että pesun jälkeen sentin verran vettä umpion pohjalla.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      149
      13168
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      72
      9611
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      95
      9103
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      20
      7746
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      38
      6724
    6. 148
      6148
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      15
      3124
    8. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      391
      1199
    9. Aikuisten säälittävä käytös

      Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v
      Hyrynsalmi
      7
      1154
    10. YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet

      www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutos­neuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl
      Imatra
      84
      990
    Aihe