Ranska nyt iskujen kohteena toistuvasti

Mitä nyt eileniltainenkin Nizzan joukkolahtaus kuorma-autolla ja Pariisin iskut keväällä osoittavat.
Tekijää kuvattiin hiljaiseksi mieheksi, jolla ei tiedetty olevan yhteyksiä mihinkään terroristiyhteisöön.

Kaikkia kulkuneuvoja on mahdotonta tarkistaa suurkaupunkien liikennevirrassa. Maailma on käymässä turvattomammaksi paikaksi elää.

17

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomenkinkohtalo

      Tämä on Suomenkin tulevaisuus, kun ne Irakin 30 000 sotilasta päästettiin maahan ilman mitään kontrollia.Koko ajan lappaa lisää samaa lajia.

    • jakolasku

      Luottakaamme Risikkoon hän tietää että lintukotomme on turvallinen eikä turvatasoa tarvitse nostaa.

      • Ranska on ilmisodassa Syyrian kanssa.
        Eiköhän myös ärsyttävä muslimien Allah'in pilkka vuosikausia Hebroid pilapiirtäjien aikaansaamana ole kärjistänyt vihaa! Tunisian isännyyden niskaote on myös jättänyt jälkensä osaan kansaan, joten niitä seurauksia saa syyttömät kansalaiset Ranskassa nyt kokea.


    • 09780

      Monikulttuurisuus on rikkaus. Tälläkin surkealla palstalla sitä hoetaan. Ihmisarvo on jakamaton, se yksi hokema. Joka MURHAAJALLA se pitää olla ainakin vasemmiston mielestä.

    • yksullamirjami

      Tämä Isis --kylvää nyt pelkoa .
      Mutta ei saa olla liian "rohkeita nenät pystyssä ja näyttää , että kyllä täältäkin pesee" - sitähän kylvää nyt sotahullut - Ja peseehän sitä --kauhun tasapaino meinaa horjua --
      Isis on keksinyt keinon .
      Uskonnolla on tällaiset voimat nyt -- minkälainen on se jumala joka heillä on-

      Kauhea se on joka tappaa lapsia ja syyttömiä ihmisiä kadulla isolla rekalla . Onko sillä ollenkaan kasvoja -- tai sitten kasvottomana on näiden murhaajien mielessä --sairasta porukkaa .

      Tällaiste on se sama JOUKKOHYSTERIÄ JOKA VALTAA HEIKKOJA --MUKAAN ON HELPPO MENNÄ --EI SIIHEN AINA TARVITA KUN iSO REKKA JA JÄLKI ON KAMALAA

      Nyt kun Ranskassa juhlittiin ,oli paljon kansanjuhlia ,ihmettelen kuinka tällaisissa tahtumissa EI ole turvallista kokoontua --varsinkin kun ollaan tiedossa nämä ISIS--terrorismin tavatkin , on oltava mahdollisimman tuhoisa isku --mikä näissä olosuhteissa taasen nähtiin .

      Meillä oli pienimmissäkin kansan tapahtumissa oltava "järjestysmiehet" niin oli ainakin Suomesa kun oltiin Joukolla vaikka tanssimassa tai Ohjelmallisissa iltamissa - Ja poliittisissa tapahtumissa 40-50 luvulla taisi olla lupakin kokoontumisiin .

      Nyt onkin erilaisista juhlista kysymys -- eikä muuta kun Ranskan kansaallis juhlista ilman turvamiehiä --näin siinä sittenkävi.
      Ja eletään sivistysmaissa aikaa 2016 pelätään niin että kauhistuttaa mitä vielä saavat aikaiseksi .
      U.M

    • voisuvakit

      Toi on tällä menolla Suomenkin tulevaisuus!

    • Kuka on voittanut sodat ilman atomia---- hyvin monissa maissa ei kukaan, miksi sitä ei käytetä tänään???

      Tietenkin Suomi suuri maa vähän asukkaita voi ottaa 100 miljoonaa vastaan pinta-allalla.

    • rtyiwrve

      UM, paikalla oli pilvin pimein aseistautuneita poliiseja.

    • jakolasku

      No sitäkin on ihmetelty mitenkä tämä valkoinen kuortsikka pääsi ajamaan läpi tämän rantabulevardin.
      Manipuloituja paskoja on joka maassa. Epäilen vaan en tiedä olisiko näissä Isis hyökkäyksissä uskonto se tärkein vaan valtava vallanhimo joka kylvää kuolemaa ympäri maailmaa. Ylhäältä johdetaan ja manipuloidut suorittaa.

      • Syrjäytyneiden ihmisten suorituksia nuo ovat ja äskeinen ilmeinen yksilösuoritus.

        Islaminuskokin on taustalla, mutta yhteydet isikseen vielä selvittämättä.


      • hgdsdfv

        Oli saanut luvan pysäköidä bulevardin alueelle 9 tuntia ennen iskua, kun oli väittänyt kuorkin lastina olevan jäätelöä. Kylmäkuljetuskuorkki.


      • eihullupysty
        Ruuneman kirjoitti:

        Syrjäytyneiden ihmisten suorituksia nuo ovat ja äskeinen ilmeinen yksilösuoritus.

        Islaminuskokin on taustalla, mutta yhteydet isikseen vielä selvittämättä.

        Ne on hyvin johdettuja koulutetuilla sotureilla!


    • Nemeilläjo

      Päivi Nerg nyt miettii miten Suomi ottaa vastaan näitä isis murhaajia. Heitä pitää hoitaa ja paapoa isolla rahalla yksityisessä terapiassa yhteiskunnan kaskuun. Tässä se korruptio pelaa . Johan niitä viime syksynä tuli kymmeniä tuhansia täyshoitoon , kirkkp erityisen abosylin oli vastassa.

      • tiedooksi

        Isis murhaajia on todettu muutama.


    • eivätsopeudu

      Hannu Takkula sanoo, että muslimien ottaminen Eurooppaan on suuri virhe ja sen on nyt loputtava. Eivät ne koskaan halua sopeutua, monta polvea Ranskassakin niitä, omissa piireissää ja ja vihaavat länsimaisia arvoja.

      • valheenpaljastus

        Hannu Takkula ei maininnut sanaa muslimi. Sinä vääristelet asioita


    • sokean.raivon.tekoja

      Tänään Isis on myöntänyt järjestäneensä Nizzan terrori-iskun. Murha-ajon tehneellä tunisialaisella miehellä oli rikosrekisteri.
      Isis värväsi hänet kansallispäivän iskun tekoon. Sai kai luvan päästä paratiisiin kun todennäköisesti kuski ei selviä iskusta elävänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      209
      7179
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4692
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4584
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      73
      3322
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1975
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      30
      1748
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      26
      1737
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      41
      1600
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1499
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1267
    Aihe