Corollan vahteisto särkyi

Corollallallani on ajettu 158 tuhatta metriä ja vaihteisto sanoi sopimuksen irti. Se on 2004 mallia 1600 mootorilla. Onko muita kohtannu tälläinen epäonni? Minulla ei olisi kyllä vaara korjauttaa, kun rahat menevät osamaksuihinkin.
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä tuota oikein kannata korjata, jos löydät käytetyn laatikon, niin ehkä sitten.

Äänestä

Minun VW:stäni rikkoutui DSG laatikko 10:ssä metrissä, ja uusi on niin kallis, että sillä hinnalla saa jo vähän ajetun Corollan omaksi. Kuinka siis toimin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JereKokko kirjoitti:

Corollallallani on ajettu 158 tuhatta metriä ja vaihteisto sanoi sopimuksen irti. Se on 2004 mallia 1600 mootorilla. Onko muita kohtannu tälläinen epäonni? Minulla ei olisi kyllä vaara korjauttaa, kun rahat menevät osamaksuihinkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu