Yhdyskuntarakenteen tiivistäminen

http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2016/07/16/professori-irvii-helsingin-trendikuppiloita-luovuus-kukkii-paremmin-pohjanmaan-abclla/20167533/310

Viihdytkö avokonttorissa? Onneksi olkoon, siinä tapauksessa varmasti viihdyt myös kerrostaloasunnossa!

Me loput sitten asumme mieluummin ok-taloissamme ja teemme töitä kotoa käsin. Etätöihin avokonttoriin mennään vain kun on pakko.
3118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näin se on. Auts. Niin totta!

MWAHHAHHAAA

Äänestä

Onkos se etätöiden tekeminen siellä metsän keskellä sitä sosiaalista ja luovaa elämää? Tosin voittehan te hoitaa nykyisin Kelan ja sossun asiat netin avulla sieltä saveltakin. Mitä prof. Katajamäkeen tulee, sen näköisen yliopistoelätin kannattaa pysyäkin pois trendikuppiloista.

Äänestä
  • Aika harvan työpaikka sijaitsee metsän keskellä, jos nyt ei ole metsuri. Itsekin joudun lähtemään etätöihin muutaman kilometrin päähän Helsingin keskustaan, mikäli en sitten jää kotikonttorille.

    Mieluiten kuitenkin teen töitä kotoa käsin kuin menen etätöihin. OK-talossa kun on oma rauha ja kun on tilaa, olen voinut rakentaa hyvän työhuoneenkin. Etätöihin mennään vain jos pitää tavata työtovereita tai yhteistyökumppaneita kokouksessa tms.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ok-näkki kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2016/07/16/professori-irvii-helsingin-trendikuppiloita-luovuus-kukkii-paremmin-pohjanmaan-abclla/20167533/310

Viihdytkö avokonttorissa? Onneksi olkoon, siinä tapauksessa varmasti viihdyt myös kerrostaloasunnossa!

Me loput sitten asumme mieluummin ok-taloissamme ja teemme töitä kotoa käsin. Etätöihin avokonttoriin mennään vain kun on pakko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu