Jaguar XE - Unelmien auto

Entinen_Audimies

9

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vähälläpä unelmasi täyteen!!!

    • Sesiiitä

      Kävin tänään katsomassa myös. Ulkoa on hieno kaikista suunnista katsottuna. Sisusta on näennäisesti hieno mutta pintojen tarkempi tutkiskelu tuo valitettavasti totuuden esiin eikä voidan puhua ollenkaan saman luokan laadusta kuin siinä luokassa johon XE on tarkoitettu eli koskee lähinä saksalaisia ja volvoa. Halpaa muovia ja halpaa nahkaa, työjälki keskinkertaista esim nahan ompeleissa ja fiiliksessä. Jaguar on juuri samalla tasolla kun landrover, melkein premium. Kova on yritys muttei sitten ihan kuitenkaan.

      • lippsJaVyölukkuStyleä

        Juu nahan ompeleissa ei ole fiilistä.
        Olet hieman asenteellinen. Lisävarustelistalta löytyy herkkua ja ompeleita joka fiilikseen.


      • Siinäsitäon

        Myönnettäköön ettei jaguarilta saa juuri opelia kummempaa laatua sisätiloihin. Viimeistely on intialaisen pikkupojan taattua käsityötä.


    • VoiToivoaEnemmän

      Minä toivoin autoltani, että se on farmari ja neliveto ja hommasin sellaisen. Jaguar XE ei ole tuosta edes se toinen, joten hyvin voi toivoa enemmän, ja saada sellainen.

      • Jussu__

        Kia varmaan täyttää toiveesi.


      • Nuori_ja_rikas

        Joo, jos haluaa ajella pakettiautolla niin Jagge ei välttämättä ole paras valinta.


    • Halpiskipoo

      Xe on ulkoa korea mutta sisältä sekundaa kuten opel ja kia. Halvalla tehty auto kaikinpuolin. Jokaisessa arvostelussakin sanottu että laatuvaikutelma jää reilusti kilpailijoista. Jaguar on vähän kun ford ihmisten mielessä.

      • Isotonerot

        Land rover ja jaguar on muuten aika samantapaisia sisältä. Ovat kai tehty samoista osista? En tajua miksi tollaseen n.50 tonnin autoon laitetaan ankea analoginen mittaristo eikä nykyaikaista saa edes rahalla. Se mittaristo on niin kamala että siinä ei ole ajateltu yhtään mitään. Bemari vielä jotenkin menee analogisella tuossa luokassa mutta mitä on jaguarilla ajateltu? Sisusta on laadultaan todella heikko ja tosiaan näyttää pidempää hienolta mutta lähitarkastelu paljastaa että ollaan kaukana audin,mersun,bemarin ja volvo sisuksista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      67
      3788
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3159
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      93
      2413
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1639
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1398
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      98
      1270
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      40
      1182
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      50
      1011
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1011
    10. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1010
    Aihe