Voiko autolta juuri enempää toivoa.
https://youtu.be/GZreMoN8jLA
Jaguar XE - Unelmien auto
9
320
Vastaukset
Vähälläpä unelmasi täyteen!!!
- Sesiiitä
Kävin tänään katsomassa myös. Ulkoa on hieno kaikista suunnista katsottuna. Sisusta on näennäisesti hieno mutta pintojen tarkempi tutkiskelu tuo valitettavasti totuuden esiin eikä voidan puhua ollenkaan saman luokan laadusta kuin siinä luokassa johon XE on tarkoitettu eli koskee lähinä saksalaisia ja volvoa. Halpaa muovia ja halpaa nahkaa, työjälki keskinkertaista esim nahan ompeleissa ja fiiliksessä. Jaguar on juuri samalla tasolla kun landrover, melkein premium. Kova on yritys muttei sitten ihan kuitenkaan.
- lippsJaVyölukkuStyleä
Juu nahan ompeleissa ei ole fiilistä.
Olet hieman asenteellinen. Lisävarustelistalta löytyy herkkua ja ompeleita joka fiilikseen. - Siinäsitäon
Myönnettäköön ettei jaguarilta saa juuri opelia kummempaa laatua sisätiloihin. Viimeistely on intialaisen pikkupojan taattua käsityötä.
- VoiToivoaEnemmän
Minä toivoin autoltani, että se on farmari ja neliveto ja hommasin sellaisen. Jaguar XE ei ole tuosta edes se toinen, joten hyvin voi toivoa enemmän, ja saada sellainen.
- Jussu__
Kia varmaan täyttää toiveesi.
- Nuori_ja_rikas
Joo, jos haluaa ajella pakettiautolla niin Jagge ei välttämättä ole paras valinta.
- Halpiskipoo
Xe on ulkoa korea mutta sisältä sekundaa kuten opel ja kia. Halvalla tehty auto kaikinpuolin. Jokaisessa arvostelussakin sanottu että laatuvaikutelma jää reilusti kilpailijoista. Jaguar on vähän kun ford ihmisten mielessä.
- Isotonerot
Land rover ja jaguar on muuten aika samantapaisia sisältä. Ovat kai tehty samoista osista? En tajua miksi tollaseen n.50 tonnin autoon laitetaan ankea analoginen mittaristo eikä nykyaikaista saa edes rahalla. Se mittaristo on niin kamala että siinä ei ole ajateltu yhtään mitään. Bemari vielä jotenkin menee analogisella tuossa luokassa mutta mitä on jaguarilla ajateltu? Sisusta on laadultaan todella heikko ja tosiaan näyttää pidempää hienolta mutta lähitarkastelu paljastaa että ollaan kaukana audin,mersun,bemarin ja volvo sisuksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1408333Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047529Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot995729Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1462667Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71454Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349