Tulipa käytyä ensimmäistä kertaa uudella kirpparilla ja erottui kyllä edukseen edellisestä. Tavaraa oli paljon ja myös hienoja huonekaluja sekä hienosti esillä, asiakkaitakin riitti. Toivottavasti menestyy. :)
Haukirppis
20
2383
Vastaukset
- TiinaAsiakas
Siisti oli kirpputori ja paljon tavaraa myynnissä. Te joilla on ollut pöytä varattuna onko miten paljon myyntiä ja mikä tavara menee hyvin kaupaksi?
- Ella9279
Ihan ok:sti meni tavara kaupaksi. Urheiluvaatteet, sisustustavara, asusteet ja lehdet menivät hyvin kaupaksi. Myös vaatteita meni ihan kiitettävästi. Vuosi sitten myin siellä vaatetta ja nyt vien taas. Arvostan tosi paljon sitä, että netistä voi seurata myyntiä ja tuotteita ei varasteltu, pöytää ei sotkettu ja hinnat pysyi vaatteissa. Kengät ei muuten menneet ollenkaan kaupaksi.
- kirppisasiakas
Ihanan paljon tilaa on kyseisellä kirpputorilla ja monipuolista tavaraa on.Uskon että kirpputori menestyy.
- Vastuuki
On siisti kirppis ja tosi mukava henkilökunta. Olen saanut laatutavaraa halvalla, joistain tavaroista oisin voinut maksaa enemmänkin. Kiva, kun aina tervehditään asiakasta, sitä tapahtuu nykyisin aivan liian harvoin kun myymälään astuu. Haukirppikselle 10 ( ja papukaijamerkki päälle)
- jillikka33
Taitaa olla asiakkaista pulaa, kun täällä pitää käydä mainostamassa kirppistä?
ps. kirjoita edes vähän joitan negatiivista yrityksestäsi, ettei uskottavuus kokonaan häviä tältä ketjulta.- Negatiivisuusonout
Niin, täällähän ei mistään/kenestäkään saa antaa minkäänlaista positiivista palautetta. Joskus sitä vaan on ihan pakko antaa kiitosta kun homma toimii.
- pari.eri.kertaa
Minäkin oon käyny siellä kaks kertaa, ensimmäisen ja viimeisen.
- ohikulkia
Siisti oli haukirppis ja tavarat järjestyksessä niin oli helppo katsella
- ohikulkijakin
Minäkin kuljin ohi.
- kirppariostaja
Paljon tavaraa ja vaatetta myynnissä ainakin tällä hetkellä! Hinnatkin kohtuullisia.
- TÄHHÄH
Nyt vaikuttas olevan hyvä ja siisti kirppis.Toivottavasti toimii myyjien laskutus ,ettei käy kuin edellisen yrittäjän
- Siljo
Voiko tuolla kirppiksellä myyntiä seurata netissä?
- kylläpä
voi
- otanvastakin
Viikon vuokra ja about 50 e voittoa :-)
- asua
Mukava lukea yksi positiivinen juttu Haukiputaalla, kaikki muu siellä näyttää olevan paskaa. Miten siellä voi asua?
- outoja
Positiivinen kirjottelu on Haukiputaallakin aivan rikollista, on nämä outoja palstoja. Kirppis on hyvä.
- ihmettäkö
Mukavaa luettavaa ja nämä sairaat negatiiviset ovat aivan ihmeissään.
- isoV
Miten tuo hinnoittelu, pitääkö käydä hakeen kirppikseltä jotku laput vai miten se toimii??
- Kirppistelijä
Jos varaa pöydän paikan päällä, arkkeja voi ostaa kassalta mukaan. Olikohan muistaakseni 0,70 e per arkki. Arkissa n. 30 tarraa jos en väärin muista.
Jos varaa netissä, voi käyttää myös yllämainittua tapaa, tai sitten tehdä netissä valmiiksi hintalaput jotka tulostetaan paikan päällä.
Jos haluaa seurata netissä mitä on saanu myytyä, kannattaa hintalaput täyttää etukäteen netissä ja tulostuttaa, silloin tuote näkyy automaattisesti nimellä jonka siihen on laittanut. Käsinkirjotettuihin hintalappuihin tulee netissä tuotteen nimen kohdalle "Kirpputorituote"
- Anonyymi
Haukirppis on sitten lopettanut 2018 joulukuussa, ja tilalla on nyt eri yrittäjän pyörittämä Haukikirppis. Näillä kirppareilla ei ole keskenään mitään tekemistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2382709- 1011144
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221098Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581005Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 63841
- 41817
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto238815- 127793