Sonera täyttä p----a!

Soneran sopimukset on täyttä potaskaa!En ikinä ole heiltä tilannut kanavapakettia määräaikai sopparilla, mutta nyt ne laskuttaa 12kk sopimuksesta vaikken ikään ole edes moisia kanavia avannut. Millä nuo saa edesvastuuseen? Ei kai muuten kuin maksamall tyhjästä satoja euroja. Älkää ihmiset IKINÄ ottako mitään sonera huijari firmalta, on muitakin olemassa, esim.DNA

3

250

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tilasinko

      Ei kannata kännissä tilata mitään, kun muisti saattaa pätkiä jolloin tulee hutiostoja, sinulla on vuosi aikaa miettiä parempia kauppapäiviä.

    • Joko_dementia_vaivaa

      Aivan oikein, on muitakin huijareita kuin Sonera, eli DNA ja Elisa;)
      Oletko vastannut myöntävästi johonkin puheluun tai kirjeeseen? Oletko heittänyt Soneran lähettämän kirjeen tai sähköpostin avaamattona roskiin? Näistä tilauksista tulee ilmoitus asiakkaalle ja sille on pari viikkoa aikaa peruuttaa se. Kenen syy tilauksen aktivoituminen oikeastaan on ollut? Minulla on kaapeli-tv:n, laajakaistan ja Sonera Viihteen sopimuksia päivitetty näin, enkä usko systeemin muuttuneen.. Ikää on minullakin, mutta sopimukseni voin aina tarkistaa Soneran omilta sivuilta. DNA ja Elisa eivät minua kiinnosta, sillä vanhat kyykytykset pysyvät vanhuksellakin muistissa;)

    • rööridna

      Kusettaa ne muutkin. Kuten dna kauppa.. Ostin puhelimen ja kysyin 36kk takuusta onko siinä joku ikävähennys kolmantena vuonna. Myyjä sanoi ei ole mut äsken luin niin onhan siinä. Samoin valehteli puhelimessa pystyttävän käytettävän kahta simmiä ja muistikorttia. Senkin kysyin, eipä pysty käyttämään kun yhtä simmiä muistikortin kanssa.. Nuo joensuun dna kaupat on ihan perseestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1120
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      111
      1110
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      581
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      493
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      17
      471
    6. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      456
    7. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      43
      438
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      422
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      406
    Aihe