Se kertoo kantajastaan paljon. Jos sen uskaltaa tunnustaa läimmäiselleen se voi muuttua positiiviseksi kokemukseksi ja myöhemmin kokemus jopa naurattaa.
Häpeä on terve tunne
7
1286
Vastaukset
- millaisetjäljetjätän
Häpeä on varmaan periaatteessa terve tunne, mutta ei se kiva tunne ole. Toisinaan sitä mokaa vaan niin pahasti, että hävettää, hävettää ja hävettää niin!
Hirveää on kyllä katsella sellaista ihmistä, joka on täysin häpeänätön. Joistakin voi sanoa: häpeämätön piru!
Mieluummin olen terve ja kannan häpeää toisinaan kuin röyhkeä ja häpeämätön piru! - kylläminä
Häpeän monesti. Olen niin hävettävä ihminen.
Olen jakanut häpeän yhdessä ystäväni kanssa ja kun tietää totuuden, senkin kestää paremmin.
- hahaha-a
En ole ikinä häpeä tuntenut
- Gkuub
Minä olen häpeään sitoutunut persoona, joten siinä ei ole mitään tervettä. Ja olen myös ankara tuomari itselleni. Joskus sorrun juomaan ja se ihminen joka olen silloin, on todella hävettävä, koska ei ole se kuka oikeasti olen.
Mei kyl koskaan oo tunnettu häpeetä. Aina voi vedota siihen, et mei olla ees olemassa, niin miten sitä nyt häpeetä tuntis. On jatkuva kepee olo. Niet on kyl paljon edullisempaa olla kyöpeli ku surkeileva ihminen.
- onvähän
Tyhmä olo tällä hetkellä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1444847Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793522SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt292537SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402213Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä592049Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231981Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851973Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191448Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään981256