Kannattas ne puheet osata kännissäkin suodattaa

jos meinaattee ystäviä olla, ettekä kyllä aina osaa sitä selvinpäinkään!
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miten voit edes kuvitella että olisimme ystäviä tämän jälkeen? Sanoisin suorat sanat sulle jos uskaltaisin. Tiedän että en voi sitä tehdä koska sulla liikaa tietoa minusta jota en halua muille tiedoksi. Olin typerä kun luotin sinuun. Sokeaksi tulee ihastuksen edessä. Esitän nyt kilttiä ja ystävää kunnes aikaa on kulunut tarpeeksi ehkä pääsen sinusta pikkuhiljaa. Vituttaa tämä esittäminen. Odotan aikaa kun voin taas olla täysin rehellinen ja vapaa sinusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhmäkömuka kirjoitti:

jos meinaattee ystäviä olla, ettekä kyllä aina osaa sitä selvinpäinkään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu