Lauri Karhuvaara on saanut potkut MTV3 aamuteeveestä. Voiko olla mahdollista että lihava-laiha-lihava Raakel saa jäädä vaikkei hänellä ole osaamista juontotehtäviin, ei tosin muuhunkaan kuin tyrkkyjulkkiksena oloon, siis silloin kun hän on laihtunut.
Lihapulla Raakel
Teeroa
10401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos se Karhuvaara sai potkut kun oli vielä lihavempi lihapulla kun Raksu!
Tuon Raksun oleminen ruudussa on saanut ainakin munut lopettamaan koko ohjelman katsomisen. Niin inhottavan oloinen, tekoiloinen paksu akka.
Hieno nainen
ja painaa 146 kg !! yök.
Älkääpäs nyt mollatko Raakelia! Karhuvaaraan verrattuna hän on haastateltavan huomioiva, rauhallinen ja SELVÄSTI ARTIKULOIVA. Laten jutut meni välillä niin sönkkäämiseksi, ettei mitään selvää saanut.
Raakel on kaunis MUODOKAS nainen! Ei mikään lihapulla.
Kun taas "juontaja" Rakel Liekki (nimi muutettu) on pornoleffoissaan kuin KYNITTY BROILERI. Ei ämmässä seksikyyttä tippaakaan. Ja juontokyvytkin... ai niin sen kädet on aina sellasessa chicken wings asennossa, kun se seisoo joku planketti kädessä, toinen silmä pienempänä.... siitähän on tehty joku sketsikin????
Nyt pitäisi Raakelin antaa haastatteluja joka lehteen siitä, mitä ei pidä tehdä kun on laihduttanut ja jopa kirjoittaa kirja. Vaan eipä tietenkään. Hän unohti että elämäntapamuutos (laihdutus) kestää koko loppu elämän. Kauhea työ meni hukkaan, vika on korvien välissä kun ei ihminen pysy normaalikokoisena. Ei pidä syödä enemmän kuin kuluttaa, hyvin yksinkertaista.
Raxu ei elä itse kuin on kirjoittanut lahdutuskirjoissaan. Pysyvä painonpundotus ???
Miten se näkyy omassa elämässä? Ei mitenkään. Painonsa on kaksinkertaistunut siitä mikä oli kirjan kannessa.
http://www.kirjavinkit.fi/arvostelut/raxun-rinnalla-kohti-pysyvaa-painonhallintaa/
https://www.sanomakauppa.fi/Kesakauppa/Aikuisille/Raxun-remppa-Rapakunnosta-hyvaan-oloon.html?ProductUUID=fU4K7A8h4CcAAAE7SuYzEKuO
Raxu on kuin Bull Mentula, esitetään jotain terveysasiantuntijaa vaikka totuus on ihan toinen. http://i2.wp.com/kukkahattu.com/wp-content/uploads/2015/11/Jari-Mentula-roinamaha.jpg
raakapulla on kohta niin läski ettei laajakuva riitä.
En myöskään katso aamu tv . Ihmettelin sillon kun hän oli laihduttanut. Joka lehdessä juttuja miten helppoa kaikki on tv mainostamassa kaikenmaailman kapseleita. Miksi? Entäs nyt kilot hiipineet ja terveys pettänyt. Nyt ei ole mitään julistettavaa.