Subaru Foresterin takaluukun lukossa ongelmia. Ei aukea ollenkaan.
Onko muilla samoja ongelmia? Miten ongelma korjataan?
Subaru Forester takaluukun lukko-ongelmat
sb2007
5
6003
Vastaukset
- TimoLauri
Minulla sama ongelma 2012 foresterissa. Ei aukea luukun napista eikä kaukosäätimellä. Ilmeisesti lukon sähköinen avauslaite sökö.
Luukun saa mekaanisesti auki sisältä ohjekirjan ohjeella.
Uusi lukko maksaa 200 € - Anonyymi
XV:ssä oli sama ongelma. Mikrokytkin piti vaihtaa. Osa maksoi 0,25€😅 ja 1,5h työtä.
- Anonyymi
Mistä noin halvalla sait mikrokytkimen?
- Anonyymi
Vika on helposti korjattavissa, ei tarvitse olla mikään taitava nettiteknikko, vanha osa irti ja uusi tilalle
MKo - Anonyymi
subaru miehillä on usein tavaraa takaluukussa. Peukkua tai ..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1957334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721436