Moi, ostin pojalle Golf 1,4 Trendline 5d , pari ongelmaa käsillä, jos joku osais auttaa :)
1. onkohan tuossa mallissa oikeasti ajovalojen pesimet? Lätkät kyllä on, josta vois nousta, mut mitään ei tapahdu, sulkia ei ainakaan ole ja eikä niille paikkaakaan.. perheensisäistä keskustelua meneillään, onko tuon ikäisessä niitä ollenkaan?
2. takalasin pyyhin, toimii jatkuvana, hetken jo toimi normina eli pysähtyi välistä, nyt taas ihan intopinkeenä koko ajan ;)
Golf -98 ajovalojen pesimet
5
174
Vastaukset
- WVEiVikoja
Saksalaisessa premiumissa ei ole vikoja, joten taas jäi provotrolli nalkkiin housut kintuissa.....
- varakaspremiumisti
Ei taida olla kovin rakas poika vanhemmillensa. Ostaa liki 20 vuotta vanhan raadon pojallensa, huh huh. On siinä taas tuhnu keksinyt "älykkään" provon. No, kauhalla ei voi vaatia, kun lusikalla on annettu.
- onpaterävää
Ei nää trollit tajua vieläkään, kun tekee tyhmiä tekniikkaan liittyviä aloituksia, että se tekniikkaan liittyvä foorumi on ihan toisaalla, mutta jos haluaa vastata itselleen mitä moninaisimmissa muodossa, niin aloituksia riittää tälläkin saralla. Miettikää ystävät näitä tekniikan kysymyksiä, ja sitten siihen liittyvää aloittajan vastausta itselleen. Selvä yhteys löytyy yleensä kirjoitusasusta, jonka moni on jo hokannutkin.
- varakaspremiumisti
No "varakaspremiumisti" ei ole ainakaan aloittaja, jos siihen viittaat. Eli sinä et ainakaan hogannut. Yritätsä bamlaa stadii, snadi skrivausmoka paljastaa sut feikiks.
T. Kolmannen polven stadilainen - vnöaefughewr
varakaspremiumisti kirjoitti:
No "varakaspremiumisti" ei ole ainakaan aloittaja, jos siihen viittaat. Eli sinä et ainakaan hogannut. Yritätsä bamlaa stadii, snadi skrivausmoka paljastaa sut feikiks.
T. Kolmannen polven stadilainenPainu tsadilaissössöttäjä uittuun!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351953
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1261599Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11496Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras871410- 321371
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1311179Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet501080- 241069
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221011Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n66868