Provexin huijausta

älkääostako

Mainostavat TV:ssä, ei ole mitään todistettua tehoa, eikä voikaan olla, norjalainen tuote jota ruotsalaiset kauppaa uudella nimellä, lisätty vaan turhia kemikaaleja joista pikemminkin haittaa.

"Norvitalin Provexin A100HF on käärmeöljy, joka ei pysäytä miesten tai naisten hiustenlähtöä (androgeneettinen alopecia).

Provexinin tehokkuuteen viittavat tutkimukset käsittelevät Ruotsissa vuonna 2004 markkinoille tullutta Recapeen-nimistä geeliä, mikä viittaa siihen, että tuote on vain uudelleennimetty ja tuotu uudestaan markkinoille.

Tuotteen markkinointiväittämät ovat sanalla sanoen älyttömiä. Provexin ei palauta väittämiensä mukaisesti 100 % hiuksia joka kolmannella käyttäjällä, eikä luultavasti vaikuta mitenkään myöskään hiusten kasvunopeuteen.

Provexin on harhaanjohtavaan markkinointiin ja mielikuviin perustuva sekalainen mikstuura kemikaaleja ja lisäaineita, jotka voivat olla enemmän haitallisia kuin hyödyllisiä.

Sen sisältämistä ainesosista yksikään ei nykytiedon valossa estä DHT:tä, joka saa hiustupet surkastumaan ja lyhentämään terveiden hiuksien elinikää."
http://www.kaljuuntuminen.fi/provexin-a100hf-arvostelu/

Sivulla enemmän tietoa.

1

1605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huijattu123

      Menin lankaan ja kokeilin Provexiniä monta kuukautta, tuloksetta! Säästäkää rahanne, tuote on täyttä huuhaata!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3361
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      1996
    3. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1851
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1805
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1758
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1572
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1410
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      35
      1344
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe