Kävin vilkaisemassa palstaa

Näyttää olevan sama porukka kuin ennenkin.

Meen suoraan autokauppaan ja ostamaan perheelle 12 skoodaamme, nyt keskimmäiselle pojalleni.
26248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Juu, ei trollien vähä-älyiset kommentit ainakaan vähennä Skodan ostohalukkuutta. Sen huomaa, kun katselee alkuvuoden myyntilukujakin.

Äänestä

Ihan vaan tiedoksi, että KIA:lla taitaa olla 7 vuoden takuu.
Se on 2x parempi vaihtoehto jo yksistään puhumattakaan muista länsiautoista. Osta kuitenkin skoda kun kerran olet skoda-ihminen.

Äänestä
  • Yes. Näin pitää ajatella. Jos tykkää Skodasta, ostaa Skodan. Jos tykkää Kiasta, ostaa Kian. Homma jatkuun kaikkiin automerkkeihin ja silloin kaikki ovat tyytyväisiä. Homma kunnossa eikö vaan.

    Äänestä

  • homma_kunnossa kirjoitti:

    Yes. Näin pitää ajatella. Jos tykkää Skodasta, ostaa Skodan. Jos tykkää Kiasta, ostaa Kian. Homma jatkuun kaikkiin automerkkeihin ja silloin kaikki ovat tyytyväisiä. Homma kunnossa eikö vaan.

    Ei kaikki ole tyytyväisiä, varsinkaan ne pöljät automyyjät, jotka päivystää palstalla haukkumassa kilpailijoitaan. Täyspäisille auto tarkoittaa luotettavaa ja harmitonta liikkumisvälinettä ja vähemmän täyspäisille se on oman egon pönkittämisväline ja ainoa "saavutus" jotä pitää tuoda esille. Automerkillä on ilmaistu aatteen paloa äärilaidan kulkijoiden keskuudessa ja omaa "kyvykkyyttä" kun on enemmän polleja kuin naapurilla ja kiihtyy nopeammin. Liikenteesssä ei voi olla kiinnittämättä huomiota näihin täydellisen idiotismin edustajiin, jotka rajoittuvat muutamaan tiettyyn automerkkiin, jotka eivät pysty ajamaan kenenkään takana, oli nopeus, mikä hyvänsä, rajoituksista piittaamatta. Kiilailu, valojen vilkuttelu, torven soittaminen ja keskarin näyttäminen kuuluvat myös näiden tapakulttuuriin.

    Äänestä

  • Mukava huomata, että joku järkevästi ajatteleva on vielä palstalla!

    Äänestä

  • Miten se menikään? Vepsukainen? Siasta ei saa koiraa hieromalla, eikä skodasta autoa? Koirasta ei saa sikaa hieromalla? Otsatukkasika on kauniimpi kun skoda?

    Äänestä

  • homma_kunnossa kirjoitti:

    Yes. Näin pitää ajatella. Jos tykkää Skodasta, ostaa Skodan. Jos tykkää Kiasta, ostaa Kian. Homma jatkuun kaikkiin automerkkeihin ja silloin kaikki ovat tyytyväisiä. Homma kunnossa eikö vaan.

    ""Homma jatkuun kaikkiin automerkkeihin ja silloin kaikki ovat tyytyväisiä. Homma kunnossa eikö vaan. ""
    Ei todellakaan ole kunnossa. Skoda kuskit eivät hyväksy skodaa. Leikkivät länsiautoa ja volkkariakin välillä. He ottavat skodan mutta eivät halua skodaa. Sitten ovat naama virnistyksessä ja kadehtivat toisia. Onko silloin kaikki tyytyväisiä? Minusta ei.
    Automyyjille on yhdentekevää, että mitä myyvät, kunhan tulosta tulee.
    Käyttäjät ovat sitten oma arvomaailmansa.
    Minä sanoisin, että älä osta skodaa. Osta vaikka KIA. Sen näkee kuskin nassustakin silloin, että on joku edes onnistunut valinta osunut.

    Äänestä

Ohoh. Jos perheessä on 12 Skodaa sillä pitää kyllä saada jo Neuvostoliiton sankarin arvonimi ja Leninin kunniamerkki.

Äänestä
  • Millä vuosisadalla sää elät. Jos ei muistu mieleen että neuvosto liitto hajosi jo 25 vuotta sitten, olitko silloin vielä syntynytkään tai sitten olet pahassa dementiassa.

    Äänestä

  • Skoda oli jo silloinkin itäauto parhaasta päästä, niinkuin tänäkin päivänä. Neuvostoliitto vaan on nimeään vaihtanut.

    Äänestä

  • Neuvosto-skoda vain on olemassa, piste.

    Äänestä

  • Niin sulle voi olla, mutta ei normaali järjellä varusteluille ihmisille.

    Äänestä

"Skoda- kriitikot" ovat näkemä tosi lapsellisia. Olisko helteet pehmittäneet loputkin aivoista.
Onneksi minulla on Skoda. Voi näin kovallakin helteellä ajella ikkunat suljettuna. Ilmastointi hoitaa viilennyksen.

Äänestä

Skoda "kriitikot" suoltavat hölmöjä lapsellisuuksiaan niin kauan, kun saavat huomoita. Jos emme vastaile kuihtuvat mitättömyyteensä pettyneinä.

Äänestä

Kaikki valtakunna hullut ja osa mielenterveyspotilaista on pesiytyneet autopaltoille.Erikoishullut Skodan palstalle.

Äänestä

Taidat olla taas niitä venäjätrolleja kun et edes osaa suomen kieltä.

Äänestä

Antaahan poikien mölistä.

Äänestä

"Näyttää olevan sama porukka kuin ennenkin."

Nämä aloitukset on kaiken huippu kuka uskoo? Älä valehtele kääkkä kirjoitit tuon aloituksen vain uskottelemalla muille ettet muka seuraa näitä palstoja.

Äänestä

Ole hyvä vaan ja ajele skeidallasi. Eka kärsit skeidan kanssa vuosikaudet ja sen jälkeen oletkin jo arkussa. Hieno elämä.

Äänestä

Sama kykkänä täällä kirjoittelee "viisauksiaan".

Äänestä
  • Kuka on kykkänä?

    Äänestä

  • eitaidaollasamoja kirjoitti:

    Kuka on kykkänä?

    Sinä.

    Äänestä

  • totuusrek kirjoitti:

    Sinä.

    Perustele?

    Äänestä

  • enmuutenole kirjoitti:

    Perustele?

    Se joka kyselee kuka on kyykkänä on sellane ite.

    Äänestä

  • suomkansanviisaus kirjoitti:

    Se joka kyselee kuka on kyykkänä on sellane ite.

    Ei se ole mitenkään ihme että sködisti ei kykene enää muuhun.

    Äänestä

  • lapsellisiaootte kirjoitti:

    Ei se ole mitenkään ihme että sködisti ei kykene enää muuhun.

    Ei kykkeli ole skodisti. Sillä vaan on jakautunut persoona. Hmmm.... hetkinen, siis sinä!!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyytyväinenpappa kirjoitti:

Näyttää olevan sama porukka kuin ennenkin.

Meen suoraan autokauppaan ja ostamaan perheelle 12 skoodaamme, nyt keskimmäiselle pojalleni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu