Poliisi ampui maassa makaavaa terapeuttia Miamissa – yritti auttaa potilastaan
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001225199.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001225199.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tappaa hakkaa raiskaa valehtelee epäilee ja otaksuu jne. eli on mieli sairaalaa kamaa. ja siksi hakeutunut poliisiksi kun tietää että siinä porukassa saa olla oma itsensä sehän on suorastaan vaatimus ja edellytys.
Kyttä sanoi ettei tiedä miksi ampui, eivät tunnu yleensäkään tietävän mitä tekevät ja miksi, pää pimeänä hormoneista.
Tappamisen himosta on kysymys ja siitä tunteen tavoittelsuta joka tulee kun sai kokea tappamisen tunteen ja näin luki ihan jokin aika sitten eräässä tutkimuksessa jossa asiaa oli kyselty asiantuntijalta ja sama himo tuntuu levineen suomeenkin. sitä ollaan niin isoo poikaista kun on pyssyt ja vempaimet joita halutaan päästä käyttämään ja silloinkaan ei osata avata suutaan ja jututtaan kohdetta. vaan pyritään tappamaan.
Kukakohan ampui ja millä aseella Vihdissä sen poliisin ja sen miehen? kai krp sen osaa ehkä selvittää ??
Suomessa poliisit ampuvat kantasuomalaisia. Kun Suomessa on tapana potkia omaan kansaa päähän mahdollisimman kovaa ja paljon. Vittu tää maa se vasta sairas on!
Tulevan kapinan varalta on jo vuosia keräilty aseita pois ettei uhkaa kapinasta olisi mutta ei se uhkaa olekkaan vaan välttämätön historiankin vuoksi sillä mitä enemmän kansaa kyykytettään niin jossakin vaiheessa kupla puhkeaa kuten vaikka aikoinaan wallt streetin pörssi romahduskin ja paljon sai pahaa aikaiseksi ja saman se muutenkin ei ihmisiä loputtomiin voi alistaa ja lokeroida ja esimerkkejä on mamut joka eivät jaksaneet elää kotimaissaan jossa dikatuurilla oli liian kauan alistavat otteet kansasta.