Luotettava autokauppa

hhhhhtttttyyyyyyy

Saako autokaupassa myydä mitä paskaa hyvänsä ilman vastuuta.Kaveri osti auton,kehuttiin hyväksi,kotiin päästyään huomasi ölyn vuotavan joka pulelta,oli moottori pesty niin ettei osannut arvata.Teki kuntotarkastuksen,auto ihan paska.Kun ilmoitti asiasta myyjä huusi mitä met sellaisia tarkastuksia teettämään,auto on sinun olet tehnyt sopimuksen korjaa itse viat auto on sinun.Tamperelainen autoliike jolla on myös Sastamalassa liike.Olen itsekkin ostanut.Nyt on luotto menyt.Näinkö voi asiakkaita kohdella,ei mitään tolkkua eikä vastuuta.Älkää menkö,huijattavaksi.Onko mentävä käräjille asti saadakseen oikeutta.

3

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vai_onko_provoo_vaan

      Sellaisia ne Volkkarin tekeleet on!!
      Kai Levorannallakin(olinko oikeassa) myyjiä vi*uttaa, kun niitä romuja tuodaan vaihdossa ja sitten niitä joutuu myymään tappiolla, sekä kauhella riskillä!! Kuka siellä muka puhuu pohjanmaan murretta??!?!?

      Olisi kannattanut ostaa FORD, koska niitäkin siellä on paljon!!
      Itse 3kpl ostanut ja aina ollut tyytyväinen!!

      • hhhhhtttttyyyyyyy

        ei ollu volkkari, vaan alle 120 000 km ajettu vortti.


      • tttyyyttyyttyyttytt

        Niin volkkarihan alkaa syömään ja vuotamaan öljyä jo 40000km kohdalla!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      80
      5304
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      73
      4697
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      131
      4650
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      364
      2057
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      94
      1680
    6. 98
      1595
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1496
    8. 349
      1197
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      57
      1012
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1001
    Aihe