Olen pelannut molempia venäjämielisiä tankkipelejä jo jonkin aikaa.
Kyseenomaisten tuotosten kriittinen keskustelu estetään/rangaistaan kummankin sivuilla.
Harrastuksethan maksavat, eikö?
Rahaa en ole kuluttanut kumpaankaan mutta edistynyt viimeiselle kolmannekselle peleissä, kulutettuani aikaa peleihin aivan liikaa.
Rahnalla toki olisi nopeuttanut etenemistä mutta periaatteellinen free to play.
Mitäs muut on mieltä rahan tai ajan kuluttamiseen näihin lapsellisiin peleihin?
Entäs se lopullinen reward, mainetta, kunniaa, hyväksyntää, naisia, rahhnaa...
.. vai tuhannen auringon voimallaan läpitunkeva häpeä hukkaan kulutetusta ajasta.
World of Tanks ja War Thunder kritiikkiä
5
244
Vastaukset
- arnoledwarfare
warthunderissa saa itäeurooppalaiset ja ryssäpelaajat käyttää modeja ilman banneja. otappa selvää
- KarwaKurrwa
Rahankiristys ilmaispeli :)
- WOTsucks
WOT on turhauttava peli. Täyttä ajan tuhlausta. Ilman premium tiliä menee 1-2v, ennenkuin saa hommattua tier 8 tankin. Lisäksi jotkuu kusettaa pelissä ilmiselvästi.
Pelissä saa palkinnoksi henkilökohtaisia reservejä. Esim. kokemuspisteet 200% 2h ajan. No sitten kun ottaa nämä "avut" käyttöön, niin peli arpoo sellaiset joukkueet, että ei voi pärjätä mitenkään. Tulee kaksi tasoa suurempia vastustajia. Loppujen lopuksi kokemuspisteitä on saanut paljon vähemmän kuin ilman "apujen" käyttöä.
Sitten kun on saamassa tarpeeksi pisteitä tutkiessaan vaikka uuden tankin, niin pisteet jää juuri ja juuri alle tarvittavan määrän. Eli pitää vielä pelata ainakin yksi peli, ennenkuin saa tutkittua seuraavan tankin. Tätä on sattunut liian paljon ollakseen sattumaa. Monesti jäänyt pisteet juuri ja juuri vajaaksi.
Jotain vilunkia tuossa pelissä on. - Anonyymi
Pelannut myös samaa peliä ja huomannut että pelin softa ikäänkuin yrittää lypsää rahaa. Jos päivität tankin niin huomaat että panssarin läpäisevät ammukset ja muu paska pakottaa ostamaan kultaa. Kehotan välttämään kyseistä paskapeliä jossa ryssä nyhtää rahaa aivan poskettomasti. Esim kun päivitin Tiger 1 tankin tiger 2 tankkiin niin sain vastaan kovemmat tankit hitaammalla tankilla. Tiger 2 liikkuu kuin hidastetussa filmissä eikä sillä ole kaksintaistelussa mitään saumaa nopeampia tankkeja vastaan. Tämä peli aiheuttaa ainoastaan vitutusta.
- Anonyymi
Ei wot ole enää mikään hupipeli ja jotkut pelaajat ottaa pelin liian tosissaan, kuin peli olisi elämää tärkeämpi ja häviössä näiltä pelajailta palaa käämit.
Mitä väliä yhdellä häviöllä, kun otteluita käydään satoja/tuhansia.
Ei aina voi voittaa ei edes joka kolmannella kerralla.
Kaiken huippu on, kun jotkut pelaajat lähettää vihamielisiä viestejä pelin jälkeen, kuin häviö johtuisi juuri sinusta, osoittaa lapsellisuutta viestin lähettäjältä.
Ei taida tajuta, että se on pelkkä peli, eikä oikea elämä.
Toinen esimerkki on, että vihollinen ampuu ja osuu tankkiisi jostain kallion takaa ampumalla, vaikka vihollinen ei todellisuudessa sieltä edes pystyisi osumaan, kun kallio on edessä.
Wot on nykyään ihan paska peli, eikä siihen ainakaan rahaa kannata haaskata, eikä aikaakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1826614- 1481824
- 1131608
- 511320
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️481049Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢41985Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98952Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5889Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan248881- 41839