Tapani Kansasta ei ole pitänyt melkein kukaan säestäjä. Niin itseriittoinen, mikään ei ole kelvannut, ylimielinen, ja sokerina pohjalla idiootti joka ei tiedä nuoteista ja temmoista hevonvittua.
säestäjien kokemukset
10
326
Vastaukset
- olli-olliu
0oho hyvä tietää,jos vaikka kysyvät säestäjäksi niin arvaan kieltäytyä muihin kiireisiin vedoten. Ja onhan minulla tuo pitkäaikainen terapia hoitokin kesken. Vai semmonen luihu se onkin.
- Sisäpiirin.Tietoa
Mikä yllätys tuo nyt on? Eihän Tapsukasta pidä kukaan muu kuin sen (Tapani on "se") äärifanilauma joka täällä hoilaa korkeaveisua kyseisestä oliosta. Naapuritkin ovat niin kettuntuneita sen naamatauluun ja hoilotukseen ja tuhnutuksiin, että ei mitään rajaa. Huhujen mukaan Espoossa kerätään jo nimilistaa karkottamiseksi !?!?
- Sepitini
Kyllä on paljon niitä jotka Tapsasta tykkää, mutta paljon on niitäkin, jotka eivät tykkää. Tapsa on niin ristiriitainen ja mielipiteitä jakava persoona. HÄN ( Tapsa on HÄN ) ei ole mikään teennäinen mielistelijä ja sekös ei kaikille sovi, että laulajassa on särmää, eikä vain jotain pliisua ja lällyä nössöilyä.
- kiusaamista
Turhanpäiväisiä , herkkähipiäisiä kitisijöitä ne jotka ei Tapsan kanssa toimeen tule. Sitäpaitsi on niitä muitakin artisteja jotka eivät nuotteja hallitse, mutta ei niitä silti idiooteiksi kutsuta. Miksi siis Tapsaa saa nimitellä idiootiksi ?
Just joo... ja sun sisäpiirin tietos on kuin paskaa potussa. Tapsaa mustamaalaavat pillipiiparit ovat saaneet fudut Tapsan bändistä ja kantavat kaunaa. Siksi mollaavat.
- EiMuutenRuleta
Ja sun jutuistasi, Justiinax, voi päätellä sen ,että jos sinun pääsi olisi lasia niin näkisi kuinka siellä kusi virtaisi ja paska tekisi patoja. Sinulla ne on vain kaunaiset pillupiiparit mielessä, siksi itse mollaat.
- pohdintaa
Jaa-a... voipi olla noin, mutta pari seikkaa vaan pohdituttaa...
A. JOS Tapani ei ymmärrä nuoteista mitään, niin miten hän on voinut säveltää ? Ainakin muutamaan lauluun hänet on merkitty säveltäjäksi . Hän on myös opiskellut Sibelius-akatemiassa. Vaikea uskoa ,että sinne pääsee opiskelemaan jos ei ymmärrä nuoteista tai temmoista mitään...
B. Jos kerran Tapani on vaikean miehen maineessa muusikkopiireissä, niin miksi sitten monasti ne samat muusikot jotka häntä ovat aiemminkin säestäneet säestävät aina vaan uudestaan ja uudestaan ? Ei kai hän saisi ketään toistamiseen keikalleen hommiin, jos todella olisi niin m..lkku, kun otkut väittää.- 66-55
" jos ei ymmärrä nuoteista tai temmoista mitään..."
Mikä on temmo? - Ei_haittaa
"JOS Tapani ei ymmärrä nuoteista mitään, niin miten hän on voinut säveltää ?"
Helposti. En tosin tiedä Kansasta mitään, eikä mies voisi minua vähemmän kiinnostaa. Olen itsekin säveltänyt pari laulua, joita ei kukaan muu ole esittänyt. Säveltäminen ja sävellyksen nuoteiksi merkitseminen ovat kaksi eri asiaa.
Eivät Beatlekaan nuoteista mitään tajunneet, mutta Paula McCartney ja John Lennon sävelsivät yhtyeelle lukuisia lauluja, joita muut sitten merkitsivät nuottiviivoille. Samanlaisia lauluntekijöitä on pilvin pimein maailmassa.
- en_pidä
Tapani Kansa ja Paavo Väyrynen ovat olemukseltaan samanlaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1066852- 954351
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista473658Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483482- 513398
- 1833360
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242889- 672584
- 422424
- 131814