unettomuus.
Jos aikuinen ihminen ei nussi, sille tulee
10
219
Vastaukset
- Tumputa
Tumputtaminen korvaa nussimisen ja auttaa paremmin unettomuuteen, kun nussiessa vain virkistyy kun pitää käydä sen jälkeen pesullakin.
- hohooooooooooo
paska-arvio.
- Peratietää
Hahaa, totuus.
- neuvokasta
Kyllähän nussinta nukuttaa sitten kun on lauennut. Mutta samoin tekee esim. saunassakäynti.
- niin-ja-ajattele
mitä tekee saunominen ja rakastelu.... huhuhuuuuuuuuuu
- Kyky.hukassa
Entäs kun ukko laukeaa puolessa minuutissa tai lerpsahtaa vallan? Ei naista varmaannkaan nukuta vaan raivostuttaa. Ja ukkoakin varmaan harmittaa heikko kykynsä.
- Olet_oikeassa
Kyky.hukassa kirjoitti:
Entäs kun ukko laukeaa puolessa minuutissa tai lerpsahtaa vallan? Ei naista varmaannkaan nukuta vaan raivostuttaa. Ja ukkoakin varmaan harmittaa heikko kykynsä.
kuka viitsisi rumaa lahnaa naida, veto siinä loppuu.
- Osuvakommentti
Lol ja harvakin vielä:)
- krooohh_
Kyky.hukassa kirjoitti:
Entäs kun ukko laukeaa puolessa minuutissa tai lerpsahtaa vallan? Ei naista varmaannkaan nukuta vaan raivostuttaa. Ja ukkoakin varmaan harmittaa heikko kykynsä.
Niin totta.
Tukka sekasin. Sänky pedattavana. Ei mitään iloa. Paljon vaan turhaa lisäduunia.
Olisi parempaakin tekemistä.
- PalliPaine
Just koko viimeyön pyörin sängyssä, kun panetti ihan eläimellisesti ja kasseja pakotti. Olen siis samaa mieltä AP:n kanssa. Joskin toivon kovasti, että tää ongelma menis itsestään joskus ohi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83603808Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2503072Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy672513Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana
Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast41597Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1791559Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har241524Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään641480Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j141085- 611022
- 94978