Tietääkö kukaan että miten on mahdollista että jos toinen on työttömänä ja toinen käy töissä. Että mite o mahdollista et on rahaa tehdä koko ajan remonttia???millä rahalla??ja on hienot autot ja iso talokin???
Lottovoittajako?
9
576
Vastaukset
- sellaistaelämäon
Kyllä se vaan on mahdollista, että toiset on työttömänä ja toiset käy töissä. Sitä on Suomessa nykyään paljon.
Jaa miten on rahaa tehdä remonttia. No jos elää muuten nuukasti ja haluaa laittaa rahojaan remonttiin. Jaa millä rahalla.. No varmastikin ihan euroilla.
Joillakin on iso talo ja joillakin pieni talo ja joillain on hieno auto ja joillakin vähemmän hieno auto. Sellaista se vain on tässä maailmassa.
Aika paljon helpottaa omaa elämäänsä kun huolehtii vain omista asioistaan. - Rahaaonkunroskaa
Itse veikkaan, että korviaan myöten veloissa. Ei myöskään riitä ymmärrys nykypäivän ihmisiin..pitää olla hienot autot, uudet talot ja joka kuukausi eletään kädestä suuhun ja mitään rahaa ei saada säästöön. Mutta, kun pitää olla ulospäin kaiken niin helvetin hienoa...ja pikavipit sen kun laulaa! Vituttais olla moisessa kierteessä!
- Jaroskaaonkunpaskaa
Kompaten rahaaonkunroskaa ja lisäten, että sama porukka laittaa lainat lyhennysvapaille, jotta pääsee heittää ulkomaanreissuja. Eihän se nyt oo perhe eikä mikään joka ei kerran vuoteen käy uittamassa lapsia välimeressä tai laskettelemassa Lapissa. Luulis ahdistavan, jos ulkomaanmatkakin heitetään velkarahalla.
- laakeripukki
kyllä mää koneenhoitajan palkalla pärjään hyvin ja reissaan
- ah-88
Minä en ole koskaan tehnyt töitä vakituisesti, vain silloin kun on jotain mielenkiintoista ollut tarjolla. Aina on ollut rahaa ja ihan säästössäkin riittävästi. Minua ei kiinnosta edes työeläke saanko sitä paljon vai vähän sitten 7.n vuoden kuluttua. Emäntä on vakityössä kun haluaa olla. Minä pärjään muutenkin. Harrastukseni on minun työ. Jätän työt niille jotka sitä enemmän tarvitsevat.
- Bulistadi
Ketjun aloittaja on kyllä helvetin tyhmä ja utelias. Ilmeisesti teillä koskelaisilla tapana udella toisten asioita. Ei tarvii enää ihmetellä kun teistä yleisesti puhutaan ympäri suomen juoruämminä. Toisten asiat tiedetään paremmin kuin omat.
- EiNyYmpäriSuomea
Ympäri Suomea? No enpä ole täällä meillä päin paljon juttua Jämsänkoskesta kuullut. Kerran olen Himoksella käynyt.
Nyt eksyin Keski-Suomen sivulta lukemaan tätä ja pakkohan se on kommentoida.
- perintö
Bulistadi :D Helevetin hyvin sanottu!!
- joomiehiä
Koskelaiset kyttää toinen toistaan ja juoruaa ja puhuu paskaa toisistaan. Jos jollain menee hyvin, ollaan kateellisia ja puhutaan paskaa. Jos jollain menee huonosti, ollaan vahingoniloisia ja puhutaan takanapäin paskaa. Aina on joku jota kytätään ja josta juorutaan. Koskella vanha tapa ja jatkuu yhä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1524892Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813586SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä942112Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?252008Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191478Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1031335