Kuka tulee Iskelmäbaariin kuuntelemaan Reetua ens kaudella. Onhan siellä Inglesin Leijonatkin. Kuparipannuun kukaan tuskin menee, onhan se ylivoimaisesti kallein baari Inglesissä.
Outoa että kuparipannu on pystyssä kun se on 400-600% kalliimpi kuin muut baarit.
Outoa että kuparipannu on pystyssä kun se on 400-600% kalliimpi kuin muut baarit.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Ei kuparipannussa käy kukaan. Ihmiset tahtoo rahoille vastinetta ja sitä ei saa kuparipannussa. Iskelmäbaariin tai ravintola mummolaan menee ihmisten tie.
Eihän siellä pannussa käy enää kukaan. Siksihän se menee nurin.
Ainoat kannattajat täällä on pannun omistajat ja tarjoilijat jotka pelkää että bisnes menee alta.
Kantakaa toki rahojanne kuparipannuun. Harmi että saisitte viereisestä baarista samanlaníset eväät jopa 8-10 kertaa edullisemmin
Ihme trollausta taas. Harmittaako noin paljon kun inglesiin joutuu köyhänä menemmään ja rahat ei riitä kunnon syömiseen.
Ei kukaan täysjärkinen ja kielitaitoinen suomalainen käy suomibaareissa.
Tälläkin ketjulla oli vain yksi tarkoitus.
Pienipää se jaksaa.....
Paljon mieluummin Iskalmäbaariin kun kuparipannubaariin. Iskelmä on about kolme kertaa halvempi kuin kuparipannubaari ja todella viihtyisä.
Pannubaari on todella kuollut mesta ja ihmettelen miten se voi olla pystyssä.
Suomalaiset jotka asuvat ympäri vuoden Inglesissä kutsuvat Kuparipannua hautaustoimistoksi. Siellä on kuulemma aina yhtä hiljaista ja aivan kuollut meininki, mitä en ihmettele, kun kuparipannubaarin hinnaston superkalliita hintoja katsoo.
Se kyllä tiedetään, että te, jotka olette juuttuneet sinne olette äärimmäisen katkeria ja persaukisia. Normaalit häipyvät kesäksi pois. Aika paljon pitäisi maksaa, että sinne jäisin huhtikuun - syyskuun välillä. Marraskuu - maaliskuu menettelee kun tekee siinä välissä 3 - 5 reissua.
Sinulla pienipää sitä ihmettelemistä taitaa riittää vielä vuosiksi.
Minun ja muiden vakikävijöiden ei tarvitse ihmetellä, käymme mielellämme pannussa syömässä laadukkaita aterioita ja vieläpä vuodesta toiseen.
Jää sinä raukka sitä ihmettelemään.
Kuparipannu ja laadukkaat ateriat ei oikein sovi samaan lauseeseen. Tietenkin jos tykkää einesruoista mikrossa lämmitettynä niin sitten, mutta ei oikein ole minun käsitys laadukkaasta ruoasta.
14,00 euroa mikrossa sulatetusta kaalikyyryleestä, HUH HUH!
Kuulostaa aika kalliilta.
pikkunupille tiedoksi: olut maksoi viime talvena Kuparipannussa ja Iskelmäbaarissa 3,50€ ja Hanskilla ei muuta ruokaa kuin Maj-Liksen täytteeltään omituiset lihapiirakat.
Iskelmäravintola on ihan edulline ja suosittu ravintola, toisin kuin kuparipannubaari joka on tyhjänä. Tosin kuka siellä käy kun kalja maksaa 3,5 kertaa sen mitä muissa vastaavissa baareissa
Mitähän Iskelmän olut maksaa. Siinä naapurissa 1,50 ja iskelmässä ainakin 3€. Kyllä on edullista!
Joskus taas skitsofreniaa sairastavan puhe on korostuneen seikkaperäistä, yksityiskohtiin takertuvaa, sisällöltään ja tunneilmaisultaan köyhtynyttä tai väsyttävää saman asian toistamista (niin kutsuttu perseveraatio). Ajatusten tarpeetonta toistumista ilmenee tyypillisenä oireena myös alkavassa dementiassa.
Mennään mieluummin Iseklmäravintolaan. Pannubaarissa kaalikääryle maksaa 28,00 euroa ja kaljakin 3,50
Muuten menisin mummolaan mutta kun se taitaa olla *sellainen*paikka.
On se joskus ollut, mutta ei enää pitkään aikaan. "Sellaiset pojat" ovat ottaneet kuparipannubaarin uudeksi tukikohdakseen. Mummola on koko perheen ruokaravintola ja mohot ryyppää kaljaa pannubaarissa.
Iskelmään menemme kyllä mutta tuollaiset kuparipannubaarit jäävät väliin. Ei ole varaa käydä niin kalliissa baarissa
No ei meilläkään kun pelkästään kaalikääryleelle tulee kuparipannubaarissa hintaa 28 euroa ja makkaraperunatkin maksaa 19,90
Harmi ettei niilä ole keittiötä pannubaarissa, eikä pöytiä, eikä ikkunoita. Se on sellainen makkaraperunakioski.
Saavat keittiön kuparipannubaariin kuulemma kaudelle 2017-2018
Juttelin kuparipannubaarin omistajien kanssa ja sanoivat ettei se vielä ole varmaan että keittiö tulee pannubaariin.
Samaa omistajat sanoivat minulle toissa viikolla. Riippuu kuulemma siitä pääsevätkö omistajat kesäksi töihin paikalliselle tomaattifarmille.
En usko että pannubaariin tulee koskaan keittiötä. Eihän niillä ole siinä makaraperunakioskissa edes tilaa keittiölle
Tuo on ihan totta. Kuparipannubaari on sellainen "putkilo" jossa kun kääntää kylkeä niin olkapäät osuu seinään. Ei sinne mahdu keittiötä
Ei ne laajenna kun pannubaari menee joulunjälkeen lopullisesti kiinni. Ei riittänyt asiakkaita kun hinnat on niin kovat, eli mm. kaalikääryle 28 euroa ja lasillinen kaljaa 3,50
Joutuuko Reetu nykyään tyytymään ikäisiinsä mummoihin.
Iskelmässä onkin menoa toisin kuin kuparipannubaarissa joka on juoppojen kaljabaari
No niinhän se on. Vain trollit hokee että pannubaari on ruokabaari
Iskelmä onkin Inglesin suosituin suomalaisbaari. Karhuravintola on taas suosituin suomalaisravintola.
http://www.korkeasaari.fi/korkeasaaren-karhu-ravintola-sai-nimikkotaideoksen/
räkänenulilta mennyt saaret sekaisin, kannataisi keskittyä terapiassa käydessään vaan kottaraispöntön teko-ohjeisiin ;)
Joo, varsinkin kuparipannubaari jo sellainen juoppojen kaljabaari ettei siellä voi sivistyneet käydä
totta. pannubaari on kaljabaari
Niinhän se on. Kuparipannubaarista ei saa kuin kaalikääryleitä ja makkaraperunoita. Hinnat on:
Yksi kaalikääryle 28,00
Makkaraperunat 19,90
Pieni lasillinen olutta 3,50
Tosi kallis on tuo kuparipannubaari