Meen seiskalle ja sitten mulla alkaa kotitalous. Mitä mä teen?! Sielä on pakko maistaa kaikkea mitä tehdään. Miten mä voin olla sielä ku en voi ees laskee kaloreita? Auttakaa mua! Miten te muut ette oo lihonu niillä tunneilla? Kertokaa mulle!
kotitalous tunnit???
7
1277
Vastaukset
- basini
Maistele ihan rauhassa vaan ja jätä kalorien laskeminen. Ilmeisesti olet hyvin nuori, eikä sinun pidä suupaloja laskea. Jos mielestäsi painoa on liikaa, niin unohda pizzat ja kokis , yms. ja karkkipäiviä harvoin, niin kyllä se siitä. Mut saattoihan kysymyksesi olla pelkkä vitsi:)
- Henkilöihminen
Huoh.
Tämä henkilö saattaa olla, itse asiassa on, todella nuori ihminen. Voimmekin päätellä jo viestistä, kuinka sairas hän on - siis todellakin sairas, jonka ei kuuluisi laihduttaa - ollenkaan. Hän on jo laiha, muttei vain itse huomaa sitä!
Hänen mielestään hänellä on painoa liikaa, siksihän hän tämän keskustelunkin loi - muttei se tarkoita, että hän oikeasti olisi niin lihava. Näkeväthän syömishäiriöiset itsensä lihavana vaikka mikä olisi väärentyneen kehonkuvan takia, joka panee heidät jatkamaan laihduttamista.
En usko aloittajan syövän roskaruokaa ollenkaan, ainakaan mieluusti - asiat ovat ihan toisin kuin luulet. Aloittaja ei ole, ainakaan en usko hänen olevan, oikeasti elämäntapamuutosta (samanlaista mitä lihavat tarvitsevat) tarpeessa oleva henkilö.
Kyllä, joskus myös se, ettei syömishäiriötä oteta tosissaan, saattaa olla ongelma.
- tooofatt
Oot nii nuori viel :/ mut maistele iha rauhas, ei sun tarvii paljo ottaa.. se opettaja ei voi mitenkää pakottaa sua syömään
- läski.lehmä
mulla on just toi sama ongelma, mut mä aijjon oksentaa kaikki mitö joudun syömää
- needtobethin
ite piilotin sitä ruokaa kotsas. niiku piilotin servettiin, tai pistin sitä ruokaa mun suuhun ja sylkäsen siihen paperiin niiku pyyhkisin mun suuta XDXD. en oo jääny siitä kii.
- Proana
Muakin hirvittää. Seiskalle meen kans
- Anonyymi
Sama ongelma mut mul ei oo itaekurii. Hirvee näökä ku ei oo syöny koko päivää mitää ja sii ne pullat kummittelee ja kaveritki syö nii varmaa ihmettelis jos mä en nii aina yhem maistan ja en pysty siinä menee kontrolli ja otan toisen kotone itken ja syön suruuni lisää ja siinä päivän aikana kilo kertyny
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs491344- 1601156
- 611037
- 8882
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli198871- 12802
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27786Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51771- 346758
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti83731