mielialasta

doorea

miten teillä menee psykoosin jälkeen ja mitä lääkitystä te käytätte( itsellä on leponex, ja abilifly(mitä lääkkeitä itse käytätte) ja sitten tietenkin mielialalääkkeitä(venlafaxin..)
voiko elää normaalia elämää ja pelottaa että jos uudestaan tulee psykoosi( olen saanut jo pari psykoosia; enkä enepää tarvitsisi)koko ajan pelottaa että jotai tapahtuu, miten saatte elämän menemään eteenpäin eikä kokoajan pelottaisi..auttakaa

6

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuklut

      "Lääkkeet" eivät ole siis toimineet. Muista, että ne ovat hyvin haitallisia elimistölle, eli sinun on itse arvioitava hyöty-haittasuhde. Älä missään nimessä kuuntele psykiatrien disinformaatiota. Esim. sinuun ilmeisesti tepsii pelottelu, että jos lopetat lääkkeet, menet psykoosiin. Sanoit meneväsi psykoosiin lääkkeitten kanssakin, niin todennäköisempää on, että elämänlaatusi paranee ilman psyykenmyrkkyjä.

      • Anonyymi

        Lomailen "psykoosissa". Käytän psykoositikettiä. Psykoosissa on myös etiketti. Keitinvedessä voi olla psykoosi. Luen Ultraa ja kuuntelen muumioita. Psykoosi tuo postipaketin. Mitäs siinä on. Jaska Jokunen. Luen Jaskaa. Normalisoidun. Kun kontenttia elämässä ei tule, ei työ, ei eteenpäin harrastuksis, vaimoke ei näy, ym. ym ym ym ym ym aletaan leikkiä henkistä gurua. Mulla ei ole kyl spiritismilautaa mut tein sellasen itte. Se oli hauska. Silti tuntuu et ihmiset juttelee trademarkkien välityksellä. Sellaset itte tehdyt ei oo nii muotii siis.


    • JumalaAuttaa

      Mulla on lääkkeet toiminut erittäin hyvin. Huomenna on hyvä päivä, tänään on hyvä päivä.

    • Tyttö31

      Mulla on lääkkeenä Zypadhera ja se ei ota pois ahdistusta. En kuitenkaan kykene olla ilman lääkitystä, vaikea skitsofrenia.

      • BerkeleVitu

        hahahahahhahahahahahahahahahhahahahahaahh


    • Anonyymi

      mulla menee tps ja välillä jokerit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      225
      7540
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      45
      4970
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4772
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3428
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2015
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      30
      1880
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1829
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1677
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      37
      1609
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      148
      1347
    Aihe