Helteet vaivaa

ihmisiä ja eläimiä. Huolehditaanpa nyt, että lapset ja vanhukset juovat tarpeeksi vettä tai mehuja. Samoin eläimille vesiastiat täyteen ja varjoisaa lekottelupaikkaa koirille. Helteisellä, varjottomalla pihalla on paha eläimen olla. Menee jo eläinrääkkäyksen puolelle.
16255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Huolehtikaa SUOLATASAPAINOSTA myös,pelkkä juonti ei riitä

Äänestä

täytynee lähtiä käymään alkossa,,,,

Äänestä

jeppanen tietää.

Äänestä

Mitä valitat vali,vali, helteet helteet oisko 40 asteet pakkaset parempi vaihto ehto. täh

.

Äänestä
  • Kukaan oo täällä valittamut eikä pakkasia kaivannut kuin sinä, joka oot keksinyt muka uuden sanan "vali, vali". Järki päähän helteilläkin ja nestetasapainosta huoli.

    Äänestä

  • Jäi muuten sanomatta että olen homo.

    Äänestä

  • Ole vaan. Ei mua haittaa, mutten oo kiinnostunutkaan. Vali, vali.

    Äänestä

Pittää juua monta litraa vettä.

Äänestä
  • typerys !

    Äänestä

  • eläpähomostele kirjoitti:

    typerys !

    Juo sinä pensaa sit idiotti

    Äänestä

Nyt kannattaa juoda kaikkea mahdollista, vaikka ei kylmenisikään ilmat, sillä voi sitä joka elämästään ei nauti! Pahnoillaan kyräily ei tuo naisia, eikä edistä uraa! Aina on mahdollista käydä työhommiin kiinni ja vastapainoksi ottaa kunnolla rennosti. Nyt on kunnon hetki ottaa myös liikunnallisesti reippailu repertuaariin, kun on noin komiat ilimatkin suotu. Sama mitä mukavaa tekee, virkistää se sielua ja ruumista, paitsi arkussa olevaa ruumista se ei enää elähdytä yhtään semmoinen. Mutta hautausurakoitsijalla on helppoa. Kuitenkin ilossa ellää pittää, vaikka päivää vähemmältikin.

Äänestä
  • minä nautin ainakin elämästä ja matkustelen eilen tulin kuusamosta-Ja joulukuussa espaniaan vetääkää te muut siittä =) elämä on ihanaa.

    Äänestä

Aloitus on todella asiallinen. Vettä on juotava ja pieni suolarae lasilliseen mukaan, ei rupea heikottamaan.
Ilma on ollut viimepäivinä aivan liika kuumaa sellaiselle jonka pitää ulkona työskennellä.

Äänestä
  • Vastaukset on vaan taas sitä hoopolaisten tyyliä. Viina ja homoilu aina kiinnostaa. Ja omakehu.

    Äänestä

  • Jäi muuten sanomatta että olen homo. Pyhäjärveltä

    Äänestä

mutta päivä paistaa risukasaankin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heikkojenpuoli kirjoitti:

ihmisiä ja eläimiä. Huolehditaanpa nyt, että lapset ja vanhukset juovat tarpeeksi vettä tai mehuja. Samoin eläimille vesiastiat täyteen ja varjoisaa lekottelupaikkaa koirille. Helteisellä, varjottomalla pihalla on paha eläimen olla. Menee jo eläinrääkkäyksen puolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu